fbpx

Szef kuchni poleca – Czas na świąteczne pierogi z kapustą

19 grudnia 2019
1 053 Wyświetleń

To bardzo specjalne miejsce. W Restauracji Stary Młyn w Bełżycach młynarska tradycja, historia rodzinna oraz kulinarne smaki i zapachy niemal unoszą się w powietrzu. To królestwo pani Darii Studzian, dzięki której Stary Młyn może poszczycić się niezliczoną ilością nagród i wyróżnień, w tym I nagrodą przyznaną podczas X Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem w sierpniu tego roku, gdzie restauracja z Bełżyc uwiodła publiczność kilkoma rodzajami pierogów, faszerowanym pstrągiem i różnego rodzaju pasztetami. Uznanie jurorów zdobył mieszek – rodzaj przystawki z ciasta maślano-ziemniaczanego z farszem ze słodkiej kapusty, podawany np. z gorącym czerwonym barszczem. 

 

Recepta na smaczne i zdrowe jedzenie? – Smaki przechowujemy przez całe życie w naszej pamięci, najczęściej wracamy do tych z dzieciństwa, które kojarzą się nam z bliskimi, świąteczną atmosferą i poczuciem bezpieczeństwa. Ale żeby je odtworzyć, konieczne są odpowiednie produkty, no i serce wkładane w przygotowanie każdej z tych potraw – podkreśla Pani Daria Studzian, która korzysta tylko z produktów kupowanych prosto od rolników. Dlaczego świąteczne pierogi z kapustą w jej wykonaniu mają taki aromat i tak wybornie smakują? – Mają na to wpływ sposób uprawiania, kiszenia i przechowywania kapusty, a także grzyby, zbierane w pobliskich lasach. Bo taka właśnie jest Lubelszczyzna, bogata i zasobna. A nasza restauracja od początku jej istnienia z tego dobrodziejstwa korzysta – dodaje właścicielka Starego Młyna. 

 

W świątecznej ofercie Restauracji Stary Młyn w Bełżycach znajdziemy również dwa rodzaje uszek, kapustę wigilijną, kluski z makiem, kutię, ryby w galarecie i rolady, pasztet z gęsi, pieczone mięsa, bigos staropolski i wiele innych dań. Aby je zamówić, można zadzwonić, przyjechać osobiście albo odwiedzić w dniach 19–23 grudnia stoisko w Centrum Handlowym VIVO w Lublinie podczas przedświątecznego jarmarku. Na co dzień restauracja zaprasza na domowe obiady oraz do organizowania okolicznościowych uroczystości we wnętrzach zabytkowego młyna oraz w ogrodzie.

 

Restauracja Stary Młyn

Bełżyce, ul. Kazimierska 35,

tel.: 502 288 103, 502 288 073

www.restauracja-stary-mlyn.pl

Zostaw komentarz