fbpx

Szef Radia Centrum UMCS wśród laureatów Konkursu Dziennikarz Medyczny Roku 2020.

24 stycznia 2021
674 Wyświetleń

W Warszawie został rozstrzygnięty doroczny konkurs Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia „Dziennikarz Medyczny Roku 2020”. Jury złożone z publicystów, lekarzy i dziennikarzy oceniało prace w czterech kategoriach – publikacji prasowej, internetowej, audyc ji telewizyjnej i radiowej.

W kategorii audycja radiowa, do której została zgłoszona rekordowa liczba – ponad 180 audycji i programów o tematyce medycznej i profilaktyce zdrowia – II nagrodę Jury przyznało Redaktorowi Naczelnemu Akademickiego Radia Centrum Markowi Skowronkowi. W organizowanym od 11 lat Konkursie – to trzecia z rzędu nagroda w tym konkursie, która trafia do M. Skowronka. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał redaktor Wojciech Brakowiecki z Polskiego Radia Lublin.

Autorska audycja red. Marka Skowronka „60 minut o zdrowiu w Radiu Centrum” jest emitowana w programie Radia Centrum od ponad trzech lat we wtorki o godzinie 19. W cotygodniowym programie poruszane są bieżące tematy dotyczące zdrowi a i profilaktyki prozdrowotnej. W roli ekspertów występują specjaliści z wielu dziedzin medycyny m.in. kardiologii, endokrynogolii, pediatrii, psychiatrii, onkologii, okulistyki i chorób zakaźnych reprezentujących ośrodki medyczne z całej Polski. Z dzie nnikarzy lubelskich mediów w kategorii program telewizyjny – III miejsca ex – aequo zajęły Małgorzata Orłowska i Anna Kurzępa z TVP 3 Lublin, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Małek – Stańkowska także z TVP 3 Lublin.

W kategorii publikacja prasowa wyróżnienie przyznano Katarzynie Prus z Dziennika Wschodniego.

Organizatorem Konkursu jest powstałe w 2002 roku Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. Głównym celem i zadaniem jest krzewienie edukacji prozdrowotnej wśród społeczeństwa poprzez podnoszenie świ adomości i wiedzy dziennikarzy. Obecnie jest największą organizacją skupiające dziennikarzy o specjalizacji medycznej w Polsce. Tegoroczna edycja Konkursu cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem dziennikarzy parających się tematyką medyczną. Łącznie do wszystkich kategorii zostało zgłoszonych 720 publikacji.2

Źródło: ACK UMCS Chatka Żaka

Zostaw komentarz