fbpx

Sześć tysięcy kroków, by poznać Lublin

18 maja 2023
322 Wyświetleń

Miasto Lublin zorganizowało wiosenną edycję „Wycieczek Akademickich”. Program dedykowany jest młodym–uczniom klas ponadpodstawowych oraz studentom z Polski i zagranicy. Bezpłatne wycieczki mają charakter grupowy. Mogą być prowadzone w języku polskim lub angielskim. Uczestnicy mogą też skorzystać z tłumaczenia na język migowy. Rejestracja rusza od poniedziałku, 22 maja.

– Trasa „Sześć tysięcy kroków po Lublinie” z cyklu Wycieczki Akademickie zapewni nie tylko sporą dawkę ruchu, ale również wiedzy o naszym mieście. Zapraszam więc młodzież do udziału w tym spacerze, spojrzenia na miasto z innej perspektywy, posłuchania opowieści przewodniczki i przejścia dystansu, który według specjalistów zapewnia dobre zdrowie i samopoczucie

– mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Proponowana trasa wycieczki przebiega od Bramy Krakowskiej do miasteczka akademickiego. Poprowadzi ją Magdalena Łuczyn, pilotka spacerów po ciekawych i nie do końca odkrytych miejscach. Uczestnicy poznają ich historię, najważniejsze wydarzenia z nimi związane oraz mnóstwo ciekawostek i anegdotek o Lublinie.

Aby zapisać się na wycieczkę należy wypełnić i przesłać formularz online, dostępny na stronie student.lublin.eu (https://student.lublin.eu/wycieczki-akademickie). Oprócz zaproponowanych terminów, istnieje również możliwość zorganizowania wycieczki w czasie wybranym przez grupę. W celu ustalenia nowego terminu należy pisać na adres:barbara.kostecka@lublin.eu lub dzwonić na numer 81 466 2515. Uczestnicy mogą skorzystać z tłumaczenia na język migowy.

Więcej: lublin.eu/biznes-i-nauka/aktualnosci/zrob-szesc-tysiecy-krokow-i-poznaj-lublin,1248,791,1.html

foto Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz