fbpx

Tokio 2020

9 października 2014
Komentarze wyłączone
977 Wyświetleń

karateNajwybitniejsi zawodnicy w historii światowego karate tradycyjnego w dniach 13-20. października wezmą udział w Japonii w obchodach 50-tej rocznicy Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w kraju kwitnącej wiśni w 1964 roku. Przy tej okazji gościć będą w cesarskim dojo „meiji jungu”. Spotkają się także z przedstawicielami japońskiego rządu i reprezentantami różnych organizacji karate w Japonii oraz wykonają pokazy karate tradycyjnego, m.in. w siedzibie Japan Karate Federation (JKF), przed członkami Kongresu Japońskiego i w historycznej hali sportowej Budokan w trakcie Mistrzostw Świata JKA.

W tym zacnym gronie karateków zaprezentuje się również trójka z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego: Justyna Marciniak – aktualnie najlepsza zawodniczka na świecie, Mistrzyni Świata, Europy i Polski oraz instruktorka LKKT, Barbara Marciniak- wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy, instruktorka LKKT i Andrzej Maciejewski – legenda i pionier rozwoju karate na lubelszczyźnie, wielokrotny Medalista Mistrzostw Świata i Europy, główny trener LKKT oraz Wiceprezes Polskiego Związku Karate.

Celem tej historycznej misji nazwanej „Tokio 2020” i zorganizowanej przez Polski Związek Karate Tradycyjnego w porozumieniu ze światową organizacją- International Traditional Karate Federation (ITKF) będzie wprowadzenie tej dyscypliny sportu na Igrzyska Olimpijskie ‘Tokio 2020. Należy się spodziewać, że skuteczne – jak to w karate.

/ms/

karate1

Komenatrze zostały zablokowane