fbpx

Urodziny Józefa Czechowicza

11 marca 2015
Komentarze wyłączone
659 Wyświetleń

TO_Urodziny_Czechowicza_201515 marca 2015 roku minie 112. rocznica urodzin Józefa Czechowicza. Już od czternastu lat, zawsze 15 marca o godzinie 17:00, w Bramie Grodzkiej świętujemy „Urodziny Józefa Czechowicza”. Urodzony tego dnia, w 1903 roku poeta, swoje życie związał z rodzinnym miastem. Lublinowi poświęcił jeden ze swoich najpiękniejszych utworów – „Poemat o Mieście Lublinie”.

Scenariusz urodzin stworzony wspólnie z prof. Władysławem Panasem od lat jest niezmienny. Do czytania „Poematu” zapraszane są wyjątkowe osoby związane z naszym miastem. W tym roku na nasze zaproszenie czytać będą lubelscy drukarze, księgarze, antykwariusze i bibliotekarze. : Zbigniew Jóźwik, Alfred Podkościelny, Tadeusz Filipek, Urszula Kozak Alojzy Leszek Gzella. „Poemat” przeczytają też chóralnie wszyscy uczestnicy Urodzin.

Jak co roku z okazji Urodzin został wydany ręcznie składany i drukowany „Poemat o Mieście Lublinie” w nakładzie zgodnym z aktualną rocznicą urodzin Józefa Czechowicza (w tym roku będzie to 112 egzemplarzy) oraz okolicznościowy ex libris.

Ponadto w Galerii na murze w podwórku Domu Słów, przy ul. Żmigród 1, będzie można obejrzeć wyklejankę z “Poematu graficznego o Mieście Lublinie” stworzonego przez Macieja Pałkę.

Zapraszamy!

Komenatrze zostały zablokowane