fbpx

Urodziny Marii Curie-Skłodowskiej

3 listopada 2017
1 435 Wyświetleń

7 listopada przypada 150. rocznica urodzin Marii Curie-Skłodowskiej, zbliża się więc kulminacja obchodów tego jubileuszu na UMCS w Lublinie.

7 listopada 2017 o godz. 16.00 w sali 103 w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS (aleja Kraśnicka 2b) odbędzie się uroczyste odsłonięcie odbitego już z matrycy największego drzeworytu w Polsce, wykonanego specjalnie na jubileusz urodzin Noblistki przez studentów II roku grafiki Wydziału Artystycznego UMCS. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa prac graficznych pt. “Studenci Wydziału Artystycznego w hołdzie Marii Curie-Skłodowskiej”. Z kolei amatorska grupa taneczna „zMYsł” pod kierownictwem Adrianny Sawczak przygotowała spektakl biograficzny pt. „Maria”, który opowiada historię życia, pracy oraz twórczości uczonej. Początek o godz. 20.00 w sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16).

Natomiast w piątek 10 listopada o godz. 19.00 również w sali widowiskowej “Chatki” odbędzie się koncert pt. „Madame Curie”. Utwory muzyczne zaśpiewa ikona polskiej sceny muzycznej – Halina Frąckowiak, a towarzyszyć jej będzie Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej oraz Lubelska Orkiestra Kameralna. Koncert odbędzie się pod dyrygenturą Marka Stefankiewicza. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach jubileuszu jest wolny.

Zostaw komentarz