fbpx

VIII LAND ART FESTIWAL

6 lipca 2018
2 816 Wyświetleń

Na Lubelszczyźnie rozpoczął się VIII Land Art Festiwal – święto sztuki ziemi. Kolejna edycja festiwalu, który od lat odbywa się w cennych przyrodniczo  
i krajobrazowo miejscach na terenie Lubelszczyzny, od 2015 roku odbywa się
w Parku Krajobrazowym Podlaski Przełom Bugu.

Lokalizacja wydarzenia nie jest przypadkowa, gdyż naturalne otoczenie inspiruje artystów do działań i pokazuje, że z dala od miejskiego zgiełku funkcjonuje sztuka na najwyższym poziomie.

Tegoroczna odsłona, która jest sygnowana hasłem “Święto”  odwołuje się do przyjemnych aspektów świętowania, wspólnej zabawy, a także pierwotnych obrzędów i ich duchowości. W dniach od 4-14 lipca będzie można zaobserwować co artyści z całego świata mogą stworzyć z zasobów które ofiarowuje nam natura. A tworzyć będą artyści tacy jak: Katsuhiko Azuma (Japonia), Marcin Berdyszak, Bettina Breś, Stanisław Brach, Grzegorz Drozd, Jarosław Tomasz Kłos, Paweł Korbus, Piotr C. Kowalski, Jarosław Koziara, Alicja Łukasiak, Mirosław Maszlanko, Leszek Mądzik, Francois Monnet (Francja), Marco Nones (Włochy), Karolina Porada, Katarzyna Sienkiewicz (Białoruś), Andrzej Świetlik, Shotaro Yoshino (Japonia), Konstantin Zorkin (Ukraina) oraz Roy Talmon i Noa Biran (Irlandia).

Podczas całego okresu trwania land artu będą odbywać się także warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat a także wydarzenia towarzyszące jak koncert “Noc kupały – Z lasu” oraz występ Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos. Na zakończenie festiwalu tradycyjnie odbędzie się spacer wernisażowy, podczas którego będzie można obejrzeć wszystkie plenerowe instalacje.

Foto Krzysztof Stanek

Zostaw komentarz