fbpx

Volvo = elektryfikacja

9 maja 2018
1 522 Wyświetleń

Do 2025 roku Volvo Cars chce by 50 % sprzedaży stanowiły samochody elektryczne. Komunikat odnosi sie do decyzji z 2017 r. odnośnie tego, że wszystkie dostępne modele marki, będą dostepne w wersjach zelektryfikowanych – albo jako mild hybrid, jako plug – in hybrid lub w pełni elektryczne pojazdy akumulatorowe. Starategia firmy, by od 2025 r. generować połowę swojej sprzedaży dzięki elektrycznym samochodom, czyni z niej potężnego gracza na rynku chińskim,kóry zdominował rynek samochodów zelektryfikowanych. – W zeszłym roku zadeklarowaliśmy elektryfikację, co ma przygotować nas do ery postspalinowej – powiedział Håkan Samuelsson, prezydent i dyrektor generalny Volvo Cars. – Dziś jeszcze bardziej wzmacniamy tę deklarację. Elektryczna przyszłość Chin to elektryczna przyszłość Volvo.

Volvo Cars produkuje obecnie w Chinach modele S90 oraz S90L T8 Twin Engine. Ostatnio ruszyła także produkcja modelu XC60 T8 Twin Engine. Na salonie pekińskim Bejjing Auto Show, Volvo wzmocniło wizualnie pozycję marki jako lidera branży w elektryfikacji, wystawiając wszystkie modele na salonie w wersji plug-in. To pierwszy raz, gdy marka wystawia na salonie samochodowym wyłącznie pojazdy typu plug-in hybrid.

Chiny to największy pojedynczy rynek dla Volvo Cars, który w tym roku odpowiada za 23,3% wzrostu sprzedaży w pierwszym kwartale, przyczyniając się do globalnego wzrostu sprzedaży marki w tym okresie o 14%. W zeszłym roku po raz pierwszy sprzedaż samochodów Volvo w Chinach przekroczyła 100 000 sztuk. Premiera nowego XC40 w Chinach oraz pogłębiona deklaracja wspierania elektryfikacji sprawiają, że Volvo Cars ma świetny punkt wyjścia do realizacji swych ambicji dalszego wzrostu obecności na największym rynku samochodowym świata.

 

za Volvo press

Zostaw komentarz