fbpx
Wakacyjne wydarzenia dla lubelskich Seniorów

Wakacyjne wydarzenia dla lubelskich Seniorów

16 lipca 2020
729 Wyświetleń

W okresie wakacyjnym Miasto zaprasza lubelskich Seniorów do wzięcia udziału w cyklu konkursów, spacerów i spotkań. W tym roku, ze względu na stan epidemii, Lubelskie Dni Seniora nie mogły się odbyć, dlatego w lipcu i sierpniu proponujemy m.in. szereg wydarzeń w plenerze.

Propozycje wydarzeń dla Seniorów:

  • Konkurs literacki „Senior w koronie”, czyli jak przetrwać trudny czas pandemii. Możliwe są wszystkie formy wypowiedzi, m.in. pamiętnik, esej, wiersz, opowiadanie. Zgłoszenia prac przyjmowane są do końca sierpnia.
  • Konkurs fotograficzny „Moje najpiękniejsze zielone miejsce na ziemi”adresowany jest przede wszystkim do działkowców, posiadaczy ogrodów, ogródków, balkonów, skrzynek i doniczek z kwiatami. Zdjęcia można wysyłać do końca sierpnia.
  • Spacery śladami Papieża Polaka, czyli zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które odbędzie się 21, 22 i 28 lipca w godzinach porannych.
  • Spacery nordic walking po Ogrodzie Saskimw dniach 20 i 27 lipca. Planowane są krótkie marsze w 10-osobowych grupach połączone z instruktażem posługiwania się kijkami.
  • „Lekcje botaniki” w Botanikuodbędą się w sierpniu przy współpracy z Lubelskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Spacery po Ogrodzie Botanicznym UMCS to połączenie oglądania roślin, informacji o najbardziej interesujących gatunkach oraz wizyty w szklarniach z roślinami egzotycznymi.
  • Spotkania z psychologiem na temat sposobów radzenia sobie z lękiem i poczuciem zagrożenia w obecnej sytuacji. Spotkania poprowadzi psycholog dr Wiesław Poleszak, który od lat specjalizuje się we wspieraniu i pomocy seniorom.

Na spacery i spotkania obowiązują telefoniczne zapisy pod nr tel. 81 466 30 50.

Więcej informacji na stronie Lublin.eu oraz w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin, tel. 81 466 30 50, e-mail: wips@lublin.eu.

Czytaj tez: Zalew Janowski

Zostaw komentarz