fbpx

Weekend na Moście Kultury

28 sierpnia 2014
Komentarze wyłączone
783 Wyświetleń

Przed nami przedostatni weekend na Moście w tym roku. Rozpocznie się on  jak zwykle muzycznie w piątkowy wieczór. Przez trzy dni usłyszymy dźwięki charakterystyczne dla jazzu (w tym nowoorleańskiego), elektroniki, indiefolku oraz latynoamerykańskiej salsy. W niedzielę pojawią się także niespodzianki dla dzieci, które będą mogły bawić się na Najmniejszym Balu Świata.

spinaczePiątek 29.08
godz. 20.00
Korolove Spinacze
Projekt utworzony w 2013 r. przez studentów wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej. Spoiwem łączącym młodych muzyków jest inspiracja tym samym gatunkiem muzycznym, jakim jest soul. Pierwotnie było to trio – Sylwia Klara Zasempa – wokal, Piotr Skrzypulec – gitara elektryczna/akustyczna oraz Krzysztof Ropicki – gitara basowa. Po paru zagranych koncertach do grupy dołączyła perkusistka – Wiktoria Jakubowska. Jako kwartet, postanowili tworzyć własne kompozycje. Oscylują pomiędzy gatunkami takimi jak soul, neo-soul, jazz oraz r&b.

 

co sovelgodz. 21.00
CoSovel
Co­Sovel to autorski projekt Izoldy Sorenson, znanej z zespołów takich jak Drekoty i Julia Marcell, która przygotowała materiał na swoją debiutancką płytę.
Jej muzyka określana bywa mianem alternatywnego popu, elektroniki i indie­folk. Żywiołowe utwory w wykonaniu live, dopełnione ekstrawaganckimi stylizacjami członków zespołu, pełne są energii i nierzadko wprowadzają widza w stan transu. Śpiewane przez liderkę projektu teksty stanowią jej autorskie przekłady ze słoweńskiego na języki angielski i polski wierszy Srecko Kosovela ­ – poety początku XX wieku, zaliczanego do nurtu modernistów, ekspresjonistów i dadaistów. Awangardowość i konstruktywizm form Kosovela znajduje swoje odbicie także w metodach pracy Izoldy Sorenson ­ – tłumaczenia nie są dosłowne, a luźne podejście do poezji niebanalnego Słoweńca znajduje uzasadnienie w nazwie zespołu, której rozszerzenie oznacza „Cooperation with Kosovel”.

traditional-jazz-revivalSobota 30.08, godz. 20.00 
Lublin Traditional Jazz Revival
Zespół Lublin Traditional Jazz Revival gra w składzie: Andrzej Mazur – klarnet, Zbigniew Zatorski – trąbka, Wojciech Kopyciński – puzon, Tomasz Jusiak – banjo i Anton Szaszkow – tuba.
Traditional Jazz Revival to prawdziwa rzadkość. Skład instrumentalny nawiązuje do tradycyjnych, nowoorleańskich zespołów ulicznych. Całkowicie akustyczny, bez perkusji, z tubą pełniącą rolę instrumentu rytmicznego. Muzyka zespołu zabierze słuchaczy w dźwiękową podróż do brzmieniowych korzeni jazzu.

 

Niedziela 31.08
godz. 15.00
Mały Most: Najmniejszy bal świata
Bal dla dzieci podsumowujący wakacje z Małym Mostem. Zabawę poprowadzi Dawid Modrzejewski z Projektu Wodzirej Kids. Wszelkie elementy przebrania i kostiumy mile widziane.

salsotekagodz. 20.00
Salsoteka / warsztaty taneczne
Impreza w klimacie latynoskim dla wszystkich chętnych pod patronatem Dąbscy Dance Studio i Familii Cubany. Rozpoczynamy od bezpłatnej nauki tańca dla początkujących. Zapraszamy solo i w parach. Muzycznie wieczór zapowiada się bardzo gorąco: karaiby, salsa, bachata, będzie również i kizomba.

Komenatrze zostały zablokowane