fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Absolwent KUL ambasadorem RP w Nowej Zelandii

27 sierpnia 2014
Komentarze wyłączone
896 Wyświetleń

AmbasadorZ_Gniatkowski (2)Zbigniew Gniatkowski, absolwent Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego, został desygnowany na ambasadora RP w Nowej Zelandii.

Nowy szef misji dyplomatycznej w Nowej Zelandii jest urzędnikiem służby cywilnej – urzędnikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych – od 2001 roku, wcześniej ukończył filologię romańską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomową Krajową Szkołę Administracji Publicznej. W latach 2002-2003 został czasowo oddelegowany do ambasad RP w Paryżu i Waszyngtonie, gdzie odpowiadał za kontakty z prasą. Doświadczenie medialne zdobywał w czasie studiów na KUL – przez 5 lat pracował jako dziennikarz i wydawca serwisów informacyjnych w regionalnych rozgłośniach radiowych oraz był autorem programów o tematyce gospodarczej w lubelskim oddziale TVP. Od 2004 roku pracował jako rzecznik prasowy w Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli. Warto przypomnieć, że ten okres pracy Gniatkowskiego w Brukseli przypadał na ważny, pierwszy okres członkostwa Polski w UE. Jako radca prasowy stałego przedstawicielstwa i członek delegacji współtworzył politykę informacyjną, przekazywał stanowisko Polski w kluczowych sprawach dla prowadzonych negocjacji, takich jak nowa perspektywa finansowa na lata 2007-2013, Traktat lizboński, rosyjskie embargo na produkty rolne. Od 2008 roku pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce na stanowisku kierownika wydziału prasy i mediów, gdzie od czerwca ubiegłego roku do chwili desygnowania pełnił funkcję zastępcy dyrektora przedstawicielstwa.

Zbigniew Gniatkowski inicjował i uczestniczył w działaniach przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, których celem było intensyfikowanie debaty europejskiej z udziałem społeczeństwa. Jako rzecznik prasowy odpowiadał za dialog z opinią publiczną w zakresie problematyki europejskiej. Współpracując z mediami, zorganizował szereg seminariów, konferencji i wizyt studyjnych do instytucji UE, angażując nie tylko społeczeństwo, ale też analityków i polskie think tanki. Równolegle z obowiązkami wynikającymi z pełnionych funkcji podnosił swoje kwalifikacje z zakresu polityki regionalnej Azji Południowo-Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami ludzkimi, w realizacji projektów finansowanych ze środków publicznych oraz świetną znajomość funkcjonowania dyplomacji. Posługuje się językiem angielskim, francuskim oraz hiszpańskim.

Zdjęcie pochodzi ze strony Ambasady RP w Nowej Zelandii.

Komenatrze zostały zablokowane