fbpx

Wielki artystyczny sukces 11- latka z Lublina

7 kwietnia 2020
821 Wyświetleń

Miłosz Bachonko ma jedenaście lat i jest laureatem wielu konkursów instrumentalnych. W 2019 roku wykonał z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im Henryka Wieniawskiego w Lublinie swoją nagrodzoną kompozycję – trzyczęściową Suitę na akordeon w opracowaniu na akordeon i orkiestrę Dariusza Zbocha podczas Listopadowego Koncertu Narodowego organizowanego przez Pana Prezydenta Miasta Lublin dr Krzysztofa Żuka i Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin.

Takiego sukcesu nie miał jeszcze żaden artysta w wieku 11 lat w całej historii Lublina, a także niewielu Polaków miało zaszczyt wystąpić w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Pierwszym Polakiem, który tam grał, był Ignacy Jan Paderewski. Niedługo wystąpi tam Miłosz Bachonko, akordeonista z Lublina.

Z radością informujmy, że Miłosz Bachonko uczeń z klasy akordeonu prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak Szkoły Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie został zwycięzcą International Music Talent Competition Spring 2020 organizowany przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku – Stany Zjednoczone Ameryki. Nagrodą jest recital Laureata podczas Koncertu Zwycięzców Konkursu w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie – Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Link do strony Konkursu i listy laureatów tutaj 

Z uwagi na obecną sytuację związana z epidemią i wstrzymanie lotów do USA – Koncert Zwycięzców zaplanowany na maj 2020 został przeniesiony na grudzień 2020 lub marzec 2021 roku.

Uzyskanie przez Miłosza Bachonko tytułu Zwycięzcy Nagrody Sędziowskiej Judges’ Distinction (Plaque Trophy) Award Winners i pierwszej nagrody Konkursu to wyjątkowe uhonorowanie dla lubelskiego młodego instrumentalisty. Ponad miesiąc temu Miłosz wysłał do Nowego Jorku swoje video z nagraniem dwóch utworów – zgodnie z wymogami konkursu, oraz dołączył wykaz swoich wcześniejszych dokonań, które są w przypadku Miłosza fantastyczne. Jednym z utworów była autorska kompozycja Miłosza – Toccata z Suity na akordeon – kompozycji nagrodzonej na I Konkursie kompozytorskim im. Lubelskich Kompozytorów dla dzieci i młodzieży do lat 21 – zorganizowanego przez Filharmonię im. H. Wieniawskiego w Lublinie w 2019.

Materiały UM Lublin

Zostaw komentarz