fbpx

Wirtualne wydarzenia w Warsztatach Kultury

22 lutego 2021
548 Wyświetleń

Miasto Movie poleca

Jeśli gubisz się w Internetowych propozycjach kinowych, coczwartkowe live streamingi Warsztatów Kultury są dla Ciebie.

Mijający rok był bardzo trudny dla świata kina. Pandemia Covid-19 sparaliżowała sektor produkcji filmowej i ograniczyła możliwości prezentacji i odbioru filmów w kinach czy na festiwalach filmowych. Wzrasta znaczenie Internetu oraz serwisów streamingowych, ale czasem widz gubi się w bogatej, ale też zróżnicowanej merytorycznie i jakościowo ofercie.

Warsztaty Kultury proponują nowy cykl rekomendacji i poleceń filmowych w formule coczwartkowych live streamingów na Facebooku. Znajdą się tam podpowiedzi, co interesującego i wartościowego można obejrzeć w poszczególnych kategoriach filmowych. Dowiecie się zarówno o nowościach, jak i na zapomnianych perełkach sprzed lat, a to wszystko podlane będzie sporą dawką wiedzy filmoznawczej oraz z zakresu historii sztuki.

Kiedy: w każdy czwartek, godz. 15.30

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Joga online

Jeśli potrzebujesz relaksu, wzmocnienia mięśni, lepszego oddechu – zapraszamy na jogę.

Internetowa lekcja jogi daje Ci swobodę i komfort, bo praktykujesz we własnej przestrzeni oraz w dowolnym stroju, na macie lub na dywanie. Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia, zajęcia są dedykowane również osobom początkującym. Każda pozycja jogi będzie dokładnie omówiona, a sesje będą  prowadzone w formie dostępnej dla każdego, kto chce poruszyć swoje ciało poprzez ruch połączony z oddechem. Joga poprawia zdolność koncentracji, rozwija świadomość ciała, uczy jak radzić sobie ze stresem.

Kiedy: 25 lutego 2021, godz. 18.30-19.30 – pierwsze zajęcia. Spotkanie będą się obywać w poniedziałki i czwartki do 29 marca 2021.
Gdzie: ZOOM na żywo. Każdy uczestnik dostanie dostęp do nagrania, które będzie aktywne 48 godzin.

Zapisy: zajęcia przeznaczone dla dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

Prowadzenie: Luiza Zaporowska
Uwaga! Nie trzeba mieć włączonej kamery, nie musisz się tym stresować!

Miastoczułość: zwierzęta w mieście

Miasto nie jest domem wyłącznie dla ludzi. Mieszkańcami miejskich przestrzeni są również zwierzęta, ale nie tylko psy, koty i te, które są naszymi domownikami. Dzielimy terytorium ze zwierzętami dzikimi, opuszczonymi i zagubionymi, z owadami i ptakami. Jak sprawić, żeby nam wszystkim żyło się lepiej?

Na ten temat porozmawiamy z lekarzami weterynarii Alicją Wójcik i Jerzym Ziętkiem oraz przedstawicielami Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, Stowarzyszenia Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt i Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Kiedy: 10 marca, godz. 17.00-19.00

Gdzie: platforma ZOOM

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz