fbpx

Wrzesień w Zaułku Hartwigów

26 sierpnia 2021
699 Wyświetleń

Miłośnicy fotografii będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach szlachetnych technik fotograficznych. Dzięki Romanowi Krawczenko będzie można spróbować zrobić zdjęcie duchowi i dowiedzieć się czym jest papier solny. Do Zaułku Hartwigów warto zajrzeć również na wystawę „Lublin jakiego nie znacie w obiektywie Jana Magierskiego”. Uroczyste otwarcie już 9 września.

Wystawa „Lublin jakiego nie znacie w obiektywie Jana Magierskiego” to kilkunastopiętrowe blokowiska wyrastające pośród pól i łąk czy nostalgiczne panoramy Starego Miasta widziane z lotu ptaka. Tak na przełomie lat 60. i 70. prezentował się Lublin. Niezwykłe kadry z życia miasta uwiecznił fotograf Jan Magierski. Jego niepublikowane dotąd zdjęcia zobaczyć będzie można przez cały wrzesień w lubelskim Zaułku Hartwigów. Kolekcja zdjęć pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Fotografie Jana Magierskiego to bezcenny materiał historyczny, obrazujący jak zmienił się Lublin w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W jego bogatym Archiwum Fotograficznym, przekazanym Narodowemu Archiwum Cyfrowemu, znaleźć można ponad 30 000 czarno-białych i kolorowych negatywów oraz diapozytywów, przedstawiających pejzaże i tematykę dokumentalną.

Wystawa „Lublin w fotografiach Jana Magierskiego” została przygotowana przez Warsztaty Kultury w Lublinie we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym. Prezentowana będzie w Zaułku Hartwigów w Lublinie.

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 9 września, o godz. 16.00 w Próba Cafe (Grodzka 5a, Lublin), a towarzyszyć mu będą prelekcje Katarzyny Kalisz, Kierowniczki Oddziału Zbiorów Fotograficznych NAC oraz Łukasza Karolewskiego, archiwisty z Oddziału Zbiorów Fotograficznych NAC, którzy opowiedzą o pozyskaniu do zbiorów NAC i opracowywaniu archiwum Jana Magierskiego i Stanisława Magierskiego.

(ann)

foto Jan Magierski | Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz