fbpx

Wrześniowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim

29 sierpnia 2017
919 Wyświetleń
Przedstawiamy wrześniowy harmonogram pokazów, które będą prezentowane na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. Zmianie ulega godzina prezentowanych pokazów, od soboty (2 września) iluminacje będzie można oglądać od godz. 21:00.
Wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym prezentowane będą pokazy multimedialne w tym roku. Od pierwszego pokazu, który odbył się 14 czerwca do końca września odbędą się łącznie 32 prezentacje multimedialne. W przyszłym roku pokazy ponownie rozpoczną się na wiosnę, najwcześniej prawdopodobnie w długi weekend majowy.
Harmonogram pokazów na wrzesień:
  • sobota, 2 września, godz. 21.00 – Historia Placu Litewskiego na wesoło
  • piątek, 8 września, godz.  21.00 – Wydarzenia kulturalne (Europejski Festiwal Smaku)
  • sobota, 9 września, godz. 21.00 – Sen o mieście (Europejski Festiwal Smaku)
  • sobota, 16 września, godz. 21.00 – Historia Placu Litewskiego na wesoło
  • sobota, 23 września, godz. 21.00 – Wydarzenia kulturalne
  • sobota, 30 września, godz. 21.00 – Sen o mieście
“Historia Placu Litewskiego na wesoło” – to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.
„Sen o Mieście” – to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” – to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Zostaw komentarz