fbpx
Konferencja w Teatrze Starym

Zapowiedź nowego sezonu w Teatrze Starym

18 czerwca 2020
795 Wyświetleń

Po prawie 3 miesięcznej przerwie w działalności związanej z epidemią koronawirusa Teatr Stary w Lublinie ponownie otwiera się dla widzów. W związku z nowym sezonem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka,, Aleksandry Popławskiej, reżyserki najnowszej produkcji Teatru Starego, Łukasza Czuja współpracującego z Teatrem Starym nad przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia teatru oraz Łukasza Drewniaka kuratora programowego teatru. Goście opowiadali o planowanej na wrzesień premierze najnowszej produkcji i przygotowaniach do obchodów jubileuszu. Była to również okazja do zaprezentowania repertuaru teatru na IV kwartał tego roku. 

Co ważne, juź od 18 czerwca uruchomiona zostanie sprzedaż biletów na wydarzenia zaplanowane od 12 września do grudnia 2020 r. 

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w wydarzeniach liczba miejsc została zmniejszona o 50 procent. Również w Teatrze Starym wszystkie działania będą realizowane w oparciu o nowy reżim sanitarny oraz obowiązujące wytyczne.

Założony w 1822 roku Teatr Stary ponownie został otwarty w 2012 roku, a kieruje nim Karolina Rozwód.

Zostaw komentarz