fbpx

Zielono Nam! I miejsce w raporcie Europolis dla Lublina

15 czerwca 2021
514 Wyświetleń

Dzisiaj, 15 czerwca, podczas konferencji Europolis, jednego z największych w Polsce cyklicznych spotkań na temat rozwoju miast, został opublikowany “Raport Europolis – zielone miasta, opracowanym przez Polską Fundację im. Roberta Schumana Polskie miasta na rzecz klimatu, środowiska i zdrowia mieszkańców”. Raport został opracowany na podstawie 5 wskaźników: indywidualny transport elektryczny, transport publiczny, działania na rzecz jakości powietrza, społeczność lokalna i zdrowie publiczne. Lublin zajął w rankigu pierwsze miejsce. Badaniem objęto 66 miast na prawach powiatu.

Nasze miasto dostało bardzo dobra ocenę w takich kategoriach jak zdrowie publiczne, transport publiczny oraz działania na rzecz jakości powietrza. Lublin na tle pozostałych miast wyróżnia stale rozwijana sieć trolejbusów. W Polsce mogą pochwalić się nią jeszcze tylko Gdynia i Tychy.

Zdaniem ekspertów „zaangażowanie na rzecz elektromobilności oraz efektywności energetycznej pozwoli stolicy Lubelszczyzny dodatkowo podnieść jakość życia mieszkańców oraz, w połączeniu z nowymi inwestycjami, zwiększyć atrakcyjność gospodarczą regionu”. Należy pamiętać, że miasta odgrywają niezwykle istotną, decydującą rolę w zakresie ochrony klimatu i środowiska oraz dążeniu do neutralności klimatycznej.

(ann)

Zostaw komentarz