fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Zielony Budżet 

4 września 2018
929 Wyświetleń

Rusza nabór do trzeciej edycji Zielonego Budżetu. Przez miesiąc, w dniach 4 września – 4 października mieszkańcy Lublina mogą zgłaszać pomysły i projekty. W wersji elektronicznej będą przyjmowane za pośrednictwem formularza na stronie www.zielonybudzet.lublin.eu. Do rozdysponowania będzie 2mln zł.

– To kolejny etap urządzania Lublina razem z jego mieszkańcami. Dzięki takiemu narzędziu partycypacji jak Zielony Budżet, mamy możliwość zrealizowania pomysłów mieszkańców, którzy prezentują bardzo ciekawe i niecodzienne rozwiązania i wzbogacają tym samym przestrzeń miasta. Chcę zachęcić wszystkich Państwa do zgłoszenia swoich projektów. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W pierwszej edycji mieszkańcy zgłosili 107 projektów dotyczących m.in. nasadzeń w pasie drogowym, stworzenia skwerów, łąk kwietnych, ogrodów deszczowych, sadów owocowych, parkletów rewitalizacji nieużytków czy ustawienia mebli miejskich. Po ocenie formalnej i merytorycznej, do realizacji trafiły 24 projekty. Do drugiej edycji Zielonego Budżetu wpłynęły 74 wnioski, ocenę formalną przeszło 57 projektów. Eksperci zdecydowali, że do realizacji przekazanych zostanie 16 wniosków, a dodatkowe 3 wybrano jako wnioski rezerwowe.

W ramach Zielonego Budżetu 2018 Fundacja Krajobrazy zrealizowała program Estetyka. Celem zadania było opracowanie oraz przeprowadzenie programu szkoleń dla mieszkańców Lublina w zakresie wiedzy związanej z problematyką estetyki i jakości terenów zieleni. Cykl szkoleń, spotkań, warsztatów i prelekcji ukierunkowany był na zmianę świadomości społecznej, edukację związaną z estetyzacją przestrzeni. Całość działań ma mieć wpływ na jakość naszego otoczenia, a w późniejszym etapie również przejęcie przez społeczeństwo części odpowiedzialności za ochronę oraz standardy jego tworzenia. 

Zostaw komentarz