fbpx

Zjazd filozofów w Lublinie

11 września 2019
822 Wyświetleń

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie polskiej filozofii – Polski Zjazd Filozoficzny. Tegoroczna, 11. edycja miała miejsce w dniach 9-14 września w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Lublin gościł polskich i zagranicznych filozofów po raz drugi. Ostatni raz ogólnopolskie spotkanie miało tu miejsce w 1977 roku. Wtedy gospodarzem wydarzenia był UMCS. Było to również pierwszy powojenny zjazd. Rozpoczęte w 1939 roku zdarzenia uniemożliwiły kontynuację inicjatywy zapoczątkowanej w 1923 roku we Lwowie. Od tamtej pory spotkania odbywają się nieregularnie. Ostatnia, dziesiąta edycja miała miejsce cztery lata temu w Poznaniu.

– Dla KUL jest to bardzo duże wyróżnienie. Kolejny raz doceniany jest Wydział Filozofii KUL, który znajduje się w czołówce polskiej filozofii. Zjazd stwarza możliwość posłuchania najlepszych reprezentantów tej dziedziny nauki, m.in. prof. Jacka Jadackiego z Uniwersytetu Warszawskiego. To znakomity, uznany w środowisku naukowiec – przekonuje ks. dr hab. Marek Słomka z komitetu organizacyjnego XI PZF.

Foto Tomasz Koryszko

Zostaw komentarz