fbpx
Zmiana planów? Sprawdź jak wydłużyć okres wypożyczenia samochodu?

Zmiana planów? Sprawdź jak wydłużyć okres wypożyczenia samochodu?

28 września 2020
915 Wyświetleń

Nie zawsze można przewidzieć każdą sytuację, a szczególnie gdy jesteśmy w podróży. Dotyczy to zarówno wyjazdów urlopowych, jak i służbowych, które często mają niespodziewany przebieg. Stajemy wówczas przed dylematem, co zrobić, skoro nieuchronnie zbliża się termin oddania wypożyczonego samochodu. Czy można przedłużyć najem? A jeśli tak, to na jakich warunkach? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

Wygodny wynajem samochodu

Wynajęcie samochodu jest czynnością niezwykle prostą. Klient może zarezerwować dowolny samochód na stronie internetowej wypożyczalni, wybierając między innymi rodzaj auta, czas najmu czy opcje dodatkowe, takie jak: fotelik, nawigacja oraz ponadstandardowe ubezpieczenie. Rezerwacja obejmuje również wskazanie miejsca, w którym samochód będziemy odbierać, a także gdzie go zwrócimy. Carfree, odpowiadając na potrzeby klientów, do oferty wprowadziło możliwość wypożyczenia samochodu na lotniskach.

Kiedy warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu bezpośrednio na lotnisku w Lublinie? W sytuacji, gdy przylatujemy do tego miasta w celach rekreacyjnych lub służbowych. To wygodny sposób na sprawne i bezpieczne podróżowanie. Samochód można odebrać o dowolnej porze, dostosowanej do godziny lotu. Wystarczy mieć przy sobie prawo jazdy oraz drugi dokument tożsamości ze zdjęciem, by sprawnie załatwić wszelkie kwestie formalne związane z zawarciem umowy. Warunkiem wynajmu auta jest ukończenie 21 lat oraz posiadanie prawa jazdy od co najmniej roku. Kto może skorzystać z oferty wypożyczalni?

Wypożyczenie samochodu

Wypożyczenie samochodu stało się dziś codziennością, nie tylko wśród firm, ale także wśród osób prywatnych, które potrzebują auta na kilka dni. Niezwykle uproszczone formalności związane z najmem oraz atrakcyjne warunki cenowe sprawiają, że przylatując w celach zawodowych czy na urlop do innego miasta, można korzystać z wygodnego środka transportu przez dowolny czas. Co więcej, w ofercie wypożyczalni znajdziemy wiele modeli samochodów, dostosowanych zarówno do rodzinnych, jak i samotnych podróży.

Z najmu równie chętnie korzystają przedstawiciele sektora biznesowego, dla których przeznaczona jest przede wszystkim oferta długoterminowa. To doskonały sposób na uzupełnienie i rozbudowanie firmowej floty pojazdów. Z wypożyczeniem samochodu, niezależnie od formy, na jaką się decydujemy, wiąże się podstawowa kwestia, czyli czas korzystania z pojazdu. Określamy go już na etapie rezerwacji auta, a później potwierdzamy, zawierając umowę z wypożyczalnią. Niekiedy jednak rzeczywistość nas zaskakuje, a pierwotny czas najmu jest niewystarczający. Co zrobić w takiej sytuacji?

Przedłużenie okresu wypożyczenia samochodu

Przedłużenie zawartej z wypożyczalnią umowy jest bardzo proste. Zależy to oczywiście od zasad panujących w konkretnej firmie, natomiast w carfree.pl wydłużenie okresu najmu jest jeszcze łatwiejsze niż samo wypożyczenie pojazdu. Należy jedynie pamiętać, aby wstępnie określić, jak długo będziemy potrzebować samochodu. W kolejnym kroku wystarczy skontaktować się z przedstawicielem wypożyczalni, który dokona zmian w istniejącej umowie i prześle dane niezbędne do uiszczenia opłaty.

Niezwykle istotnym aspektem jest termin, w jakim powinniśmy zgłosić do wypożyczalni chęć prolongowania umowy. Czy jest to ściśle określone? Tak, w przypadku Carfree, zmian można dokonać nawet jeden dzień przed końcem aktualnego kontraktu. To bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego, kto chce elastycznie zarządzać swoim czasem. Co więcej, za niespodziewane przedłużenie umowy, a tym samym za jej zmianę, klient nie ponosi dodatkowych opłat. Zobowiązany jest jedynie do uiszczenia kosztów wynikających z cennika najmu.

Nagła zmiana planów urlopowych czy przedłużenie delegacji służbowej to najczęstsze przyczyny, powodujące konieczność zmiany czasu wynajęcia samochodu. Jak widać, czynności związane z prolongowaniem umowy nie są skomplikowane, ani czasochłonne. Wystarczy jeden telefon do konsultanta Carfree, by swobodnie korzystać w wynajętego pojazdu tak długo, jak to będzie potrzebne.

Zostaw komentarz