fbpx

​​Święto Lubelskiego Serowarstwa i Mleczarstwa

3 października 2022
843 Wyświetleń

Święto Lubelskiego Serowarstwa i Mleczarstwa, które odbędzie się 9 października br. w godz. 11.00 – 15.00 w Ekosklepie Lubartowska77 w Lublinie, to impreza promująca lubelskie produkty mleczarskie wytwarzane przez mleczarnie i serowarów zagrodowych oraz promująca patriotyzm gospodarczy. Będzie to pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowanego z myślą o pasjonatach serowarstwa, a tych, którzy chcą poznać tajniki powstawania różnych gatunków serów.

Najbliższa niedziela minie pod hasłem lubelskiego mleczarstwa z wieloma atrakcjami dla każdej grupy wiekowej. Na pewno warto przyjść z całą rodziną i poznać produkty mleczarskie typowe dla naszego regionu, by w przyszłości nabywać artykuły z tego asortymentu, kierując się rzetelną wiedzą i ze świadomością jak dobrą i szeroką ofertę mają producenci województwa lubelskiego. Organizatorem imprezy jest Fundacja Regionalia Lubelszczyzny.

Impreza będzie okazją do tego, by:

  • poznać produkty oferowane przez lubelskie mleczarnie i lubelskich serowarów zagrodowych,
  • wziąć udział w degustacji prezentowanych produktów mleczarskich i potraw przygotowanych przez lubelskie Koła Gospodyń Wiejskich oraz uczniów Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli,
  • wysłuchać dwóch prelekcji na temat mleka, warzenia serów, tradycji serowarskiej na lubelskiej wsi,
  • poznać proces powstawania serów długo dojrzewających,
  • dowiedzieć się jak warzony jest twaróg,
  • wziąć udział w dwóch warsztatach kulinarnych,
  • porozmawiać w panelu dyskusyjnym o tym, jak lubelskie produkty mleczarskie są wykorzystywane w domowych kulinariach i w punktach gastronomicznych.

foto Fundacja Regionalia Lubelszczyzny

Zostaw komentarz