fbpx

20. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

21 sierpnia 2019
1 607 Wyświetleń

Pierwsza połowa sierpnia to dla Zwierzyńca czas szczególny. Stolica Roztoczańskiego Parku Narodowego na 10 dni zamienia się w stolicę kinematografii, do której zjeżdżają entuzjaści kina z całej Polski. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż Akademia obchodziła swoje 20 urodziny. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu były “Ulice pamięci”, zainaugurowane przedpremierowym pokazem  komedii kryminalnej „Na bank się uda” Szymona Jakubowskiego. 300 filmów w 23 cyklach i 75 gości specjalnych, tak przedstawia się bilans tegorocznego LAF- u.

Goście festiwalowi mieli okazję uczestniczyć nie tylko w licznych projekcjach filmowych, ale także w spotkaniach ze znaczącymi nazwiskami polskiego kina, m.in. z Katarzyną Figurą, Bartłomiejem Topą, Marianem Dziędzielem, Lechem Dyblikiem, Grażyną Błęcką-Kolską, Sebastianem Fabijańskim, Xawerym Żuławskim, Łukaszem Simlatem, czy Baldvinem Zophoniassonem.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa Warszawa, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego oraz Narodowym Centrum Kultury. (pat)

Zostaw komentarz