fbpx
WAŻNE
Stolica na Roztoczu (9 sierpnia, 2022 1:03 pm)
“Odlotowa” Nordokiada! (8 sierpnia, 2022 12:17 pm)
Bluesowe brzmienie w Puławach (4 sierpnia, 2022 12:04 pm)
Sztuka ziemi w Stawkach k. Włodawy (3 sierpnia, 2022 11:43 am)

40-lecie BAJM w ostatni dzień sierpnia

7 sierpnia 2018
1 208 Wyświetleń

Grodzka 36a w Lublinie. To właśnie tutaj odbyła się konferencja prasowa z członkami zespołu BAJM. Nie jest to przypadkowe miejsce, gdyż w kamienicy przy Grodzkiej swoje dzieciństwo i lata szkolne spędziła Beata Kozidrak wokalistka znanego lubelskiego zespołu. Na usytuowanym tuż obok placu Zamkowym odbędzie się koncert  ważny zarówno dla mieszkańców Lublina jak i dla samych artystów. Będą to obchody Dnia Solidarności i Wolności oraz jubileuszowy koncert 40 – lecia zespołu BAJM. Wydarzenie zaplanowano na ostatni dzień sierpnia o godzinie 20:00.

Będzie to muzyczna podróż opowiadająca historię zespołu i  jego twórców oraz Lublina, z którym muzycy są nieodzownie związani. Koncert będzie dedykowany zmarłemu niedawno bratu wokalistki –  Jarosławowi Kozidrakowi.

–40-lecie zespołu BAJM to wspaniała okazja, by się spotkać i wspólnie świętować ten niezwykły jubileusz. Koncert odbędzie się w miejscu szczególnym i bliskim wszystkim mieszkańcom Lublina, a zwłaszcza Pani Beacie, która właśnie tu w kamienicy przy Grodzkiej 36a spędziła dzieciństwo. Swoją obecnością będziemy mogli zamanifestować naszą wdzięczność za piękne piosenki i emocje, które zespół dostarczył nam podczas wzruszających koncertów oraz za zawsze ciepłą pamięć o Lublinie i jego mieszkańcach – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, podczas konferencji prasowej zorganizowanej na łączniku między Brama Grodzką z lubelskim zamkiem.

Dzień Solidarności i Wolności to także oficjalne obchody upamiętniające historyczny zryw Polaków do wolności w lipcu i sierpniu 1980 r.

Zostaw komentarz