fbpx

30 urodziny kultowego kina Bajka!

1 października 2020
526 Wyświetleń

Epidemia COVID-19 unieruchomiła polskie kina, o ile multipleksy i duże kina sieciowe powoli wracają do grania cyklicznych seansów, to mniejsze kina takie jak lubelskie kino „Bajka” nie mogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kino „Bajka” od zawsze miało swoich wiernych i oddanych widzów. W repertuarze widzowie mogli znaleźć filmy europejskie, produkcje festiwalowe czy też niszowe studyjne seanse. Kino „Bajka” to jedno z nielicznych miejsc w Lublinie, w którym prezentowane są filmy niedostępne w multipleksach. Stanowi ono też wyjątkowe miejsce spotkań z filmami autorskimi, przeważnie pokazywanymi tylko podczas festiwali czy konkursów filmowych. Oprócz tego „Bajka” ściśle współpracuje z lubelskimi szkołami, organizuje liczne przeglądy filmowe i maratony nocne.

Kultowe lubelskie kino świętuje swoje 30 urodziny! Pierwszy seans w Bajce odbył się 5 października 1991 roku. Urząd Miasta Lublin z okazji obchodów trzydziestolecia kina ufundował dla mieszkańców seanse dwóch filmów – “ZIEJA” (do którego zdjęcia powstawały w Lublinie) oraz “WOJTYŁA. ŚLEDZTWO”. Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie kina od dziś – 30 września. Oprócz tych dwóch tytułów będziecie mogli wybrać się na inne filmy. Szczególnie teraz kiedy Kino potrzebuje naszego wsparcia!

Repertuar 2-4 października (piątek-niedziela)

SALA CZERWONA

  • WALECZNE RYBKI /animowany/ -godz. 12.45 USA; 80’ (seans biletowany)
  • WOJTYŁA. ŚLEDZTWO /dokumentalny/ -godz. 14.30 Hiszpania; 82’ (bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina)
  • ZIEJA /biograficzny, dramat / -godz. 16.30 Polska; 82’ (bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina)
  • 25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY /dramat/ -godz. 18.45 Polska; 118’ (seans biletowany)
  • SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY /dokumentalny, muzyczny/ -godz. 21.00 Polska; 69’

SALA NIEBIESKA

  • 25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY /dramat/ -godz. 13.45 Polska; 118’ (seans biletowany)
  • TONY HALIK /biograficzny/ -godz. 16.00 Polska, 90’ (seans biletowany)
  • JAK NAJDALEJ STĄD /dramat, komedia/ -godz. 18.00 Polska; 98’ (seans biletowany)
  • PROCES SIÓDEMKI Z CHICAGO /dramat/-godz. 20.00 USA; 129’ (seans biletowany)

#widzimysięwBajce #chodźdoBajki

Jak pomóc? Na stronie internetowej można wybrać lokalne kino np.kino Bajka, i wesprzeć, kupując bilety o bezterminowej ważności, które wykorzystamy niebawem. Obecnie w ofercie znajduje się już kilkadziesiąt kin, ale wciąż pojawiają się nowe. Kupienie otwartego e-biletu nie tylko daje kinu doraźny zastrzyk finansowy pomagający przetrwać najbliższe miesiące. Będzie to też symboliczny gest wsparcia tego, co wyjątkowe i bliskie. Lekcja kryzysu, jakiej doświadczyliśmy już teraz pokazuje wyraźnie, że to, co dostępne na miejscu, wytwarzane bądź obsługiwane przez sąsiadów, stanowi trwały element antykryzysowej infrastruktury.

Zostaw komentarz