fbpx

Ludzie drogi. Samotnie hulajnogą i autostopem przez Afrykę.

2 października 2020
452 Wyświetleń

Filia nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, zaprasza na spotkanie podróżniczo-literackie z Tomaszem Jakimiukiem (blog Jak to daleko) w ramach projektu „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki”.

Tomek – nieszablonowy gość z małej miejscowości na Podlasiu. Pewnego dnia postanowił, że dotrze do Ameryki. Przeliczył walutę i wyszło mu 50 euro. Stwierdził, że szkoda marnować czas na odkładanie pieniędzy, skoro jest zdrowy, ma dwie ręce do pracy i kreatywną głowę. Spakował plecak, uśmiechnął się pod nosem i zrobił najbardziej szaloną rzecz w swoim życiu. Pierwszy krok w nieznane, poza bezpieczną przystań, którą był dom. Wyruszył w autostopową podróż z myślą o przepłynięciu jachtostopem Oceanu Atlantyckiego. Tyle że nigdy wcześniej nie stał na łodzi! Nigdy nie żeglował nawet po jeziorze. Jak pokazuje przykład podlaskiego podróżnika, dla tych, którzy czegoś bardzo pragną, nie ma granic. Nawet kiedy śmierć zagląda im w oczy. „Przygodo, trwaj!” – krzyknął, wypływając z mariny na otwarte wody oceanu, nie mając pojęcia, że ta podróż odmieni całe jego życie.

Tomasz Jakimiuk – na swoim koncie ma kilkanaście nagród związanych z dziedziną podróży, m. in. Traveler za Podróż Roku od National Geographic, nagrodę dziennikarzy za reportaż z podróży oraz nagrodę publiczności za najciekawszą opowieść na największym festiwalu podróżniczym
w Europie KOLOSY.

7 października 2020, godz. 17.30

Filia nr 40 MBP, Biblioteka na poziomie
ul. Sławin 20

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece, ul. Sławin 20. Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Zostaw komentarz