fbpx

Cydr Lubelski i Lublin podsumowują działania z okazji 700-lecia miasta

24 października 2017
1 661 Wyświetleń

Cydr Lubelski i Lublin podsumowują działania z okazji 700-lecia miasta. – Wzorcowym przykładem głębokiego powiązania gospodarki z lokalną społecznością jest produkt regionalny – mówi Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego.

W roku 700-lecia Lublina Cydr Lubelski jeszcze mocniej zacieśnił współpracę z miastem. Odkrywanie DNA Lublina – jego historii, tradycji i charakteru – było motywem przewodnim ostatniej edycji Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Wyjątkowy był też tegoroczny „młodziak” – premierowy Cydr Lubelski Młody Niefiltrowany. Powstał z siedmiu odmian lubelskich jabłek, z których każda symbolizuje jedno stulecie. To limitowana edycja ze specjalną grafiką, stworzoną przez Michała Ćwieka, dyrektora kreatywnego Fundacji Rozwoju Designu LuCreate. Najpełniej prezentuje się w formie jubileuszowego trójpaka.

Jako tło dla etykiet oraz trójpaka wykorzystaliśmy miedzioryt Hogenberga i Brauna z 1618 roku, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych panoram Lublina. Każda butelka w trójpaku jest inna i dopiero ustawione razem obok siebie tworzą całą grafikę. Co więcej w tle etykiety widoczny jest delikatny zarys cyfry 7, 0 i 0, które razem tworzą liczbę 700. Krawatka etykiet ozdobiona jest wizerunkiem najstarszej zachowanej pieczęci Lublina z 1401 roku – objaśnia Michał Ćwiek.

Na etykietach limitowanej edycji Cydru Lubelskiego Młodego Niefiltrowanego znalazł się również jubileuszowy logotyp Lublina.

Lublin jest cydrową stolicą Polski! Łączy nas pochodzenie, tożsamość i wreszcie łączy nas sama nazwa. Lubelszczyzna jest jednym z największych jabłkowych regionów w Polsce. Tutaj produkujemy nasz cydr. Obecność jubileuszowego logotypu Lublina na edycji limitowanej Cydru Lubelskiego to zaszczyt i dowód na to, że miasto uwierzyło w siłę regionalnej marki. Cydr Lubelski Młody Niefiltrowany zachowuje autentyczny, regionalny charakter, ukazując pełne bogactwo polskiego cydru – mówi Robert Walewski, Brand Manager marki Cydr Lubelski.

Cydr Lubelski czerpie z bogactwa regionu i stał się jego prawdziwą wizytówką tak jak kiedyś wina z Toskanii stały się dumą Florencji. Przypomnijmy, że w lutym 2017 r. AMBRA S.A. otrzymała prestiżowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego, przyznawany wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie Lubelszczyzny.

 

– Zarządzanie wizerunkiem Lublina na co dzień realizowane jest przez szereg precyzyjnie zaplanowanych działań podnoszących atrakcyjność oferty miasta wśród mieszkańców, inwestorów i turystów. Zwieńczeniem tych inicjatyw są lubelskie wydarzenia i produkty turystyczne, które motywują do odwiedzenia miasta, inspirują oraz aktywizują środowiska lokalne wokół wspólnych celów – mówi Tomasz Rakowski, Zastępca Dyrektora ds. Marketingu Urzędu Miasta Lublin – Zaangażowanie lokalnych przedsiębiorstw nie ogranicza się w Lublinie do działań stricte promocyjnych, ale poprzez współtworzenie oferty miasta, obrazuje kreatywną przedsiębiorczość, nowatorstwo oraz atmosferę tworzenia lubelskich produktów. Jubileuszowa edycja Cydru Lubelskiego skutecznie łączy w sobie symbolikę bogatej tradycji i historii miasta oraz jego współczesny, dynamiczny charakter.

Podobnego zdania jest Prezes AMBRA S.A.

– Produkt regionalny sam musi czerpać ze swojego naturalnego i społecznego środowiska treści oraz siły dla swojego rozwoju. A odnosząc sukces, bez zbędnych programów i haseł, jest najlepszą, bo naturalną formą promocji regionu, z którego pochodzi. To pokazuje przykład Cydru Lubelskiego. Współpraca i twórcze współdziałanie Cydru Lubelskiego z Lublinem tworzą się w sposób naturalny – podkreśla Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A. – O ile ze strony mądrego biznesu jest to oczywiste, o tyle otwartość miasta na partnerstwo świadczy o dużej dojrzałości i jest nie lada osiągnięciem. Współpraca z produktem regionalnym nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych, gwarantuje miastu harmonijny rozwój na wszystkich płaszczyznach: gospodarczej, kulturowej, środowiskowej.

 

AMBRA S.A.

Jest największym w Polsce producentem, importerem i dystrybutorem win. Wśród jej marek są takie ikony jak CIN&CIN, DORATO, EL SOL, FRESCO, PLISKA, PICCOLO czy najpopularniejszy w Polsce – CYDR LUBELSKI. Zakład produkcyjny AMBRA S.A. mieści się w Biłgoraju, gdzie Spółka jest partnerem Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej, a w ramach współpracy z Fundacją Biłgoraj XXI wspiera budowę „Miasta Na Szlaku Kultur Kresowych”, wyznaczającego nowe kierunki rozwoju turystyki w regionie. W 2006 r. AMBRA zainspirowała stworzenie pierwszego szlaku rowerowego na Roztoczu. Od tego czasu raz w roku we wrześniu odbywa się tam Gwiaździsty Rajd Rowerowy Wzgórze Polak. AMBRA jest jednym z jego sponsorów i współorganizatorów, popularyzując walory przyrodnicze i kulturowe Roztocza oraz Puszczy Solskiej, a także integrując lokalną społeczność.

Cydr Lubelski – lider na poziomie rozpoznawalności i zakupów w kategorii cydrów, mający ok. 50% udziałów w rynku, w ciągu zaledwie 4 lat stał się synonimem i wzorcem cydru w Polsce. Jego sukces tkwi w naturalnym procesie produkcji. Cydr Lubelski wytwarzany jest ze świeżo tłoczonego soku z polskich jabłek w procesie naturalnej fermentacji.

Zostaw komentarz