fbpx

50. edycja Środowiskowego Konkursu Krasomówczego

28 marca 2023
425 Wyświetleń

W najbliższą środę, 29 marca o godzinie 16.30 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS (Pl. M. Curie-Skłodowskiej 5, Lublin) odbędzie się 50. edycja Środowiskowego Konkursu Krasomówczego, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS. 

Uczestnicy konkursu wcielą się w role pełnomocników procesowych, obrońców i oskarżycieli publicznych, a także wygłoszą mowy końcowe przed sądem I instancji w sprawach karnych, cywilnych, z zakresu prawa administracyjnego oraz prawa pracy – przygotowane na podstawie faktycznych postępowań sądowych. W dalszej kolejności będą oceniani przez jury, składające się z nauczycieli akademickich i przedstawicieli środowiska prawniczego.

Stworzenie warunków rozprawy sądowej pozwoli rozwinąć studentom umiejętności autoprezentacji i publicznego przemawiania, umożliwiając im wcielenie się w rolę praktyków prawa. Udział w konkursie przybliży także żakom właściwości zawodów prawniczych oraz przyczyni się do rozwijania umiejętności kreatywnej argumentacji. Udział w konkursie to także wyjątkowa okazja, żeby zaprezentować nie tylko swoje zdolności retoryczne, ale i szlifować prawniczy warsztat przed przyszłą karierą zawodową. 

Organizowany nieprzerwanie od 1973 roku Środowiskowy Konkurs Krasomówczy, będący jednocześnie najstarszym tego typu przedsięwzięciem w kraju, od lat cieszy się popularnością zarówno wśród studentów Wydziału Prawa i Administracji UMCS, jak i uznaniem i renomą w lubelskim środowisku prawniczym. W skład jury wchodzą m.in.: prezesi lubelskich sądów, przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej, Okręgowej Izby Radców Prawnych i lubelskiej prokuratury, a także nauczyciele akademiccy z Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

źródło: UMCS Lublin

Zostaw komentarz