fbpx

SiDLY – niezawodny system teleopieki uchronił po raz kolejny przed dramatycznym w skutkach zagrożeniem.

9 września 2019
1 284 Views

SiDLY to polska firma telemedyczna zajmująca się projektowaniem rozwiązań systemowych umożliwiających świadczenie usług teleopieki. SiDLY jest certyfikowanym producentem najbardziej innowacyjnych produktów telemedycznych. Jako jedyna firma na polskim rynku posiada w swojej ofercie produkty w pełni produkowane w Polsce. 

Edyta Kocyk Prezes Zarządu SiDLY

Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom użytkowników naszych produktów – podkreśla Edyta Kocyk, Prezes Zarządu i założycielka SiDLY, która stworzyła system teleopieki oparty o opaskę telemedyczną na bazie własnego doświadczenia opieki nad babcią. – Nasza oferta przedstawia system teleopieki SiDLY Care, który można podzielić na dwie usługi. Opaska telemedyczna posiadająca certyfikat jakości produktu medycznego stanowi element systemu i umożliwia codzienną zdalną opiekę nad bliskimi. Pierwsza usługa składa się z platformy, aplikacji mobilnej oraz opaski telemedycznej. Oznacza to, że kontrolowanie statusu aktywności oraz funkcji życiowych użytkownika opaski spoczywa na opiekunie (np. członek rodziny, sąsiad), który zainstalował specjalną aplikację mobilną w swoim telefonie. Natomiast druga usługa teleopieki wyróżnia się tym, iż za całodobowe monitorowanie funkcji życiowych użytkownika odpowiedzialny jest specjalista z telecentrum, który analizuje informacje przesyłane z opaski, następnie informuje o zdarzeniu najbliższą rodzinę. Usługa telecentrum świadczona jest przez ratowników medycznych 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. 

Produkty SiDLY wdrożono już w 16 państwach na świecie. Usprawniają pracę szpitali, domów pomocy społecznej, firm opiekuńczych, dodatkowo umożliwiają klientom indywidualnym sprawowanie opieki nad bliskimi. Również samorządy uruchamiają formy wsparcia dla Seniorów. 

SiDLY oferuje również usługę Zintegrowanego Systemu Teleopieki Care+, w skład którego wchodzą m.in. czujnik gazów palnych, czujnik tlenku węgla, czujnik zalania wodą.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie, z jakim spotykamy się w codziennym życiu, obejmujemy teleopieką samorządy, które uruchamiają różne formy wsparcia dla Seniorów – mówi Edyta Kocyk. Z kolei Anna Pilecka-Sawczuk, zastępca kierownika MOPS w Ustce, dodaje: – Słuchając potrzeb podopiecznych i w trosce o ich bezpieczeństwo, monitorujemy wszystkie niespodziewane zagrożenia. Przykładem reakcji w ramach systemu teleopieki SiDLY było udaremnienie potencjalnego wybuchu gazu w jednym z mieszkań seniora w Ustce, gdzie SiDLY realizuje wspólnie z MOPS projekt teleopiekuńczy. To właśnie teleopieka stała się ratunkiem dla Pani Elżbiety*, kiedy po zainstalowaniu nowej kuchenki gazowej doszło do rozszczelnienia się instalacji gazowej i ulatniania gazu. 

System SiDLY natychmiastowo zarejestrował zbyt wysokie stężenie gazu i zapoczątkował alarm gazowy, który został przekazany do centrum telemedycznego. Specjalista z telecentrum bezzwłocznie zareagował, wzywając odpowiednie służby: pogotowie ratunkowe, gazowe oraz straż pożarną. Przeszkolony pracownik telecentrum, dzięki pomocy opaski telemedycznej, skontaktował się z Seniorką i szczegółowo nią pokierował, zalecając otworzenie wszystkich okien i jak najszybszą ewakuację, opuszczenie mieszkania. 

Zainstalowany w domu system teleopieki SiDLY do wykrywania gazu jest niezmiernie potrzebny i istotny. Jest to element wdrożenia w ramach projektu pod nazwą Usteckie Centrum Usług Społecznych. Projektem zostali objęci mieszkańcy Ustki. W ramach systemu wdrożono zestawy teleopieki, które zawierają:

  • opaskę telemedyczną SiDLY,
  • czujniki ruchu,
  • detektory tlenku węgla,
  • detektory gazów palnych.

W sytuacji, gdy Senior nie zgadza się na zainstalowanie w miejscu zamieszkania detektora tlenku węgla lub gazów palnych, świadomie naraża siebie na ryzyko utraty przytomności, omdlenia, utraty świadomości. Może nie mieć już czasu na podjęcie ratunku, wezwanie pomocy, ucieczkę przed śmiercią. 

Czujniki dymu i czadu są w dzisiejszych czasach niezbędne w domach, w których istnieje ryzyko niespodziewanego wydzielania substancji. Od marca tego roku telecentrum zarejestrowało u użytkowników systemu teleopieki 18 alarmów wynikających z wydzielania się czadu. W sytuacji zagrożenia, jeśli normy stężenia objętościowego danej substancji w powietrzu zostaną przekroczone, urządzenie zasygnalizuje wysokie stężenie alarmem dźwiękowym i automatycznie prześle sygnał do telecentrum. 

Firma SiDLY została wyłoniona jako zwycięzca przetargu ogłoszonego przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie na realizację projektu teleopieki dla 400 Seniorów z regionu lubelskiego
w ramach programu SOS dla Seniora. Projekt zostanie zrealizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020 oraz budżetu Miasta Lublin.

 

Samorządy zainteresowane wdrożeniem systemów teleopieki zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia strony www.sidly-care.eu 

+48 725 144 720 – Michał Pizon, współzałożyciel SiDLY,
+48 887 770 682 – Agnieszka Staśkiewicz, Account Manager

 

  • Imię Podopiecznej zostało zmienione z uwagi na Ochronę Danych Osobowych.

 

tekst Karolina Walkiewicz

Leave A Comment