fbpx

„Aktywny Lublin” – realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

21 kwietnia 2021
582 Wyświetleń

Zajęcia sportowe o różnym stopniu wysiłku  od biegów i kick boxingu, przez fit jogę, po szachy dostępne były w 2020 r. dla mieszkańców niezależnie od wieku. Projekt „Aktywny Lublin”, który został zrealizowany w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Ogromnym atutem projektu „Aktywny Lublin” było zaproszenie do udziału w zajęciach sportowych osób w różnym wieku. Tym samym autorzy projektu zwrócili uwagę na to, że aktywność fizyczna i dobra kondycja są ważne na każdym etapie życia – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W projekcie „Aktywny Lublin” znalazły się zajęcia zarówno o charakterze indywidualnym, jak i zespołowym, dla mieszkańców Lublina w podziale na grupy wiekowe: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy.

Najmłodsi lublinianie uczęszczali na zajęcia z piłki nożnej w przedszkolach. Młode mamy mogły odprężyć się na przeznaczonych specjalnie dla nich zajęciach latino mama, natomiast seniorzy chętnie korzystali z gimnastyki pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Wybór aktywności obejmował między innymi: aqua aerobic, fitness, zumbę, fit jogę, treningi zdrowy kręgosłup, latino mix, fight lady, stretching i rolowanie, szachy, treningi biegowe, trening funkcjonalny, kick boxing czy samoobronę.

Podczas przerwy związanej z epidemią organizatorzy zapraszali do treningów online. W tym trybie został też przeprowadzony cykl turniejów szachowych. Po wznowieniu zajęć stacjonarnych wprowadzono urozmaicenie w postaci nowych aktywności takich jak np. fit joga i zdrowy kręgosłup.

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz