fbpx

Miasto przyznało stypendia za osiągnięcia artystyczne

20 kwietnia 2021
575 Wyświetleń

Ponad 50 osób otrzyma stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020 roku. Łączna wartość przyznanych stypendiów to ponad 30 tys. zł.

– W ciągu dziewięciu lat przyznaliśmy prawie 400 stypendiów dla laureatów konkursów czy plenerów artystycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. To niezwykle budujące, że mimo zamknięcia w domach, w tym trudnym czasie młodzi artyści dalej rozwijają się i walczą o swoje marzenia, czego efektem są wygrane konkursy, niejednokrotnie o bardzo wysokiej randze – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W tym roku wpłynęło 81 wniosków o przyznanie stypendium za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020 roku, które przeznaczone jest dla osób mieszkających, pracujących lub uczących się w Lublinie, w wieku do 26 lat. Na podstawie rekomendacji Komisji ds. Stypendiów przyznano 54 stypendia. 

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz