fbpx

ALCHEMIA KINA w Zamojskim Stylowym

16 listopada 2021
350 Wyświetleń

Już niedługo rozpocznie się 9 Przegląd Filmowy „Alchemia Kina” – Promocja Polskiego Filmu. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2021r., jest Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Tym razem gośćmi będą Małgorzata Zajączkowska – aktorka filmu “Strzały na Broadwayu” Woody’ego Allena, a także aktor Łukasz Simlat oraz filmoznawca Łukasz Maciejewski.

W poniedziałek, 22 listopada 2021, o godz. 18:30, będzie można obejrzeć poruszającą, autentyczną historię muzyka Grzegorza Płonki, pt. „Sonata”, pokazującą okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, drogę do osiągnięcia niemożliwego. W roli głównej Michał Sikorski, natomiast w postaci jego rodziców wcielili się Małgorzata Foremniak i Łukasza Simlata. Wtorek, 23 listopada, o godz. 18:30 rozpocznie się projekcja filmu „Moje wspaniałe życie”, ciepłego, a zarazem dowcipnego i brawurowego obraz Łukasza Grzegorzka z Agatą Buzek w roli głównej, której na ekranie partnerują Jacek Braciak, Małgorzata Zajączkowska i Adam Woronowicz.

Gość przeglądu, Małgorzata Zajączkowska, to aktorka teatralna i filmowa, wiele lat spędziła w USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein grała w filmach Paula Mazursky’ego, Glenna Jordana, Woody’ego Allena, serialach i na Broadwayu. Z Polski wyjeżdżała jako uznana aktorka. Współpracowała m.in. z Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą. W 1999 roku powróciła do kraju, prosto na plan filmowy. Łukasz Simlat, szerokiej publiczności jest znany z licznych ról filmowych i telewizyjnych. Jego dokonania artystyczne zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone. Krytycy podkreślają bogactwo środków artystycznych, jakie aktor potrafi wydobyć i zastosować w kreowaniu różnych, często zupełnie kontrastowych, postaci.

PROGRAM:

  • 22.11.2021 | godz. 18:30 – projekcja filmu Sonata oraz spotkanie z aktorem Łukaszem Simlatem
  • 23.11.2021 | godz. 18:30 – projekcja filmu “Moje wspaniałe życie” oraz spotkanie z aktorką Małgorzatą Zajączkowską

Spotkania poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski.

Zostaw komentarz