fbpx

Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek | Spotkanie z Kateryną Babkiną

15 listopada 2021
764 Wyświetleń

20 listopada, godz. 17.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie, Rynek 1, odbędzie się spotkanie z Kateryną Babkiną poświęcone jej najnowszej książce „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek” wydanej w serii wydawniczej Wschodni Express w tłumaczeniu Bohdana Zadury. Organizatorami wydarzenia są Warsztaty Kultury w Lublinie i magazyn internetowy Kultura Enter

Książka „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek” jest laureatką tegorocznej Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2021, nagrody im. Natalii Gorbaniewskiej ANGELUS 2021 przyznawanej głosami czytelników oraz nagrody dla Bohdana Zadury za tłumaczenie.

Książka Kateryny Babkiny to seria opowiadań ułożonych w jedną historię pięciu rodzin, których dzieci spotykają się w szkole 1 września w pierwszym roku niepodległości Ukrainy i pozostają przyjaciółmi na całe życie.

Wtedy wysoka dziewczynka mrugnęła rezolutnie i puściła rękę swojego sąsiada z ławki, który zdążył zapomnieć nawet o swoich wątpliwościach, na tyle wszystko to było dla niego nowe i niepojęte, i przesunęła cienkimi palcami po kołnierzyku Liliczki. Z kołnierzyka odpięła plastikową myszkę, błyszczącą, szarą broszkę z elementami różu, i podała ją na dłoni zapłakanemu chłopczykowi. – To dla ciebie – powiedziała. – Prezent. Przestań płakać, proszę. Przestań natychmiast. I on, zdaje się, przestał. Może nie od razu, ale na pewno przestał.

W serii Wschodni Express do tej pory ukazały się następujące książki Kateryny Babkiny: „Szczęśliwi nadzy ludzie” oraz „Sonia”. podczas spotkania będzie można nabyć wszystkie pozycje książkowe oraz otrzymać autograf autorki.

Zostaw komentarz