fbpx

Młoda nadzieja poezji

15 listopada 2021
681 Wyświetleń

Za kilka dni, 18 listopada 2021 r. o godz. 18.00, będzie można wziąć udział w spotkaniu z poezją w Akwarela Cafe w Lublinie, Rynek 6. „Wieczór poezji // wyjdź z szuflady” odbędzie się w ramach HOPE kolektyw i będzie to pierwsze wydarzenie zorganizowane przez tę grupę.

Podczas tego wieczoru młodzi autorzy będą mogli zaprezentować swoje utwory, zadebiutować, a także poznać środowisko. Ta inicjatywa ogniskuje się wokół młodego pokolenia tzw. pokolenia „Z”, czyli urodzonych po 1995 r., “istniejących” i wypowiadających się w Internecie, ale otwartych na innych ludzi i bacznie, wbrew pozorom, obserwujących zmieniający się świat wokół nich. Do tego pokolenia zaliczają się również członkowie Kolektywu. Młodzi ludzi poznali się na studiach. Połączył ich wspólny cel – zaprezentowanie aspiracji i pracy twórczej rówieśników, którzy dzisiaj, jak uważają pomysłodawcy HOPE kolektyw, są często niesłusznie oskarżani o lenistwo i brak polotu. Pragną pokazać, że mimo upływu czasu i zmieniających się trendów, w każdej generacji wyrastają ludzie pełni pasji i artyzmu, tworzący wartościową poezję, muzykę, rzeźbę czy performance. HOPE kolektyw zwraca także uwagę na negatywny wpływ utartego schematu Polski A i B. Swoją pracą, zarówno na polu animacji kultury jak i własnej twórczości, pragną zatrzeć tę bezsensowną granicę, dzielącą polskie społeczeństwo ekonomicznie i kulturalnie, pokazując, że sztuka po prostu jest.

„Wieczór poezji // wyjdź z szuflady” ma być ważnym krokiem na drodze ku powstaniu nieformalnej społeczności młodych artystów – znających wartość, tego co robią, wspierających się nawzajem, odważnych w tworzeniu tu, w Polsce, wśród wielu niepewności i znaków zapytania. HOPE kolektyw zgłosił swój projekt do olimpiady Zwolnieni z Teorii oraz programu “Krok do przodu”.

Więcej: https://www.facebook.com/hopekolektyw

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/469929540980623?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

(ann)

Zostaw komentarz