fbpx

Andrzej Jagodziński Trio w Świdniku

20 sierpnia 2021
627 Wyświetleń

W Zaułku Poetów W Świdniku wystąpi jedna z najlepszych polskich grup jazzowych ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO. Koncert odbędzie się 27 sierpnia 2021 r. o godzinie 18.00. Zespół tworzy znakomity polski pianista Andrzej Jagodziński, któremu towarzyszy kontrabasista Adam Cegielski i legenda polskiego jazzu, występujący u boku Niemena i Stańki, Czesław „Mały” Bartkowski na perkusji.

Na to wydarzenie powinni przyjść odbiorcy poszukujący doznań muzycznych opartych na przełamywaniu konwencji. Będzie można usłyszeć autorskie interpretacje muzyki Chopina i kompozycje Jana Sebastiana Bacha z płyty ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO Bach, która w 2021 r. otrzymała nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii Album Roku Jazz.

Trio Andrzeja Jagodzińskiego wystąpi dzięki głosom mieszkańców Świdnika oddanym na projekt Coolturalna Biblioteka w ramach Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku organizatorzy, czyli Biblioteka Publiczna w Świdniku, chcieliby, przy akceptacji mieszkańców, kontynuować wydarzenia w Zaułku Poetów. Do głosowania zgłoszono projekt „Coolturalna Biblioteka na bis”.

Więcej: https://bibliotekaswidnik.pl/index.php/wez-udzial/koncerty/935-koncert-andzeja-jagodzinskiego-trio

(ann)

foto Dolo Iglesias | Unsplash

Zostaw komentarz