fbpx

Chatka Blues Festival 2021

20 sierpnia 2021
701 Wyświetleń

Po dwuletniej przerwie zagra ponownie w Lublinie „Chatka Blues Festival”. W ramach wydarzenia odbędą się trzy koncerty prezentujące różne odcienie bluesa. Na scenie Chatki Żaka wystąpią: Paweł Szymański, Smooth Gentlemen i argentyńska gitarzystka – Vanesa Harbek z zespołem. Koncerty poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk.

Tegoroczne koncerty rozpocznie Paweł Szymański – bezkompromisowy tekściarz, utalentowany wokalista i świetny muzyk, zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej, rezofonicznej i harmonijce ustnej. Jego koncert będzie powrotem do tradycji trubadurów bluesa z jego pionierskich czasów.

Następnie zagra grupa „Smooth Gentlemen”, której liderem jest Bartłomiej Szopiński – uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Muzyka zespołu jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu i boogie. Ich energetycznie zagrane utwory tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Vanesy Harbek – niezwykle utalentowanej gitarzystki i wokalistki, pochodzącej z Argentyny. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu, czerpie z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej. Vanesa ma naturalny talent do gry na gitarze. Znakomita technika i solidne brzmienie są doskonałą podstawą dla wirtuozerii i jakości wykonawczej.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Więcej: https://www.youtube.com/watch?v=guyrdZl4_OU, https://www.facebook.com/events/650886682536635/

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/chatka-blues-festival/

Zostaw komentarz