fbpx

AVATARY MIASTA – nowa atrakcja turystyczna Lublina

21 lutego 2023
667 Wyświetleń

Już wiosną 2023 roku pierwsi odbiorcy będą mogli przeżyć przygodę w nowym i zarazem jednym z najnowocześniejszych miejsc rozrywki i edukacji w Polsce. Avatary Miasta to koncept muzeum rozrywki oparty o legendy lubelskie i kryminalne historie przeniesione prosto z ulic Lublina.

Czym są Avatary Miasta?

Avatary Miasta to miejsce, a w zasadzie miejsca, które powstały z myślą o promocji miasta Lublin poprzez inteligentną zabawę. Kamienica Legend i Kamienica Kryminałów to dwa zabytkowe budynki, usytuowane na Starym Mieście w Lublinie – najpopularniejszym miejscu turystycznych wycieczek. W obu kamienicach czekają multimedialne i multisensoryczne ekspozycje oraz media laby, pokoje zagadek i Camera Anatomica – połączenie prosektorium i teatru anatomicznego. Dzięki zastosowaniu nowych technologii i ciekawych rozwiązań mechatronicznych wystawy wciągają w historie, które poznaje się wszystkimi zmysłami. W Kamienicy Legend goście poznają najpopularniejsze legendy lubelskie, jak ta o Leszku Czarny czy Sądzie Diabelskim. Będzie można wczuć się w postaci z dawnych opowieści, poznać ich historie, a także samemu zaprojektować idealne miasto, kamienicę w swoim stylu czy swoją legendę. Z kolei Kamienica Kryminałów obiecuje swoim widzom dużą dawkę emocji. Jak na historie kryminalne przystało, będzie nieco mrocznie, ale z dużym przymrużeniem oka.

Dla kogo są Avatary Miasta?

Pomysł na Avatary Miasta zakłada przyjmowanie grup i odbiorców indywidualnych. Wystawy można zwiedzać samemu, dzięki umieszczonym info kioskom – poza warstwą wizualną odbiorcy będą mogli rozszerzyć swoją wiedzę na temat legend i historii kryminalnych, dzięki zawartym opowieściom i ciekawostkom. Dla grup zorganizowanych będzie dostępna forma zwiedzania z przewodnikiem i udział w zajęciach medialabowych.

Ponadto Avatary Miasta to kompleksowa propozycja spędzenia wolnego czasu w Lublinie. W pakiecie usług znajduje się hotel Avatary Miasta w samym centrum Starego Miasta, na ul. Rynek 2 oraz restauracje i puby przy ul. Grodzkiej i Dominikańskiej. Avatary Miasta to również ciekawa propozycja dla firm szkoleniowych i branży eventów firmowych. Dzięki takim zasobom jak sale konferencyjne oraz klimatyczna sala widowiskowa na blisko 300 osób, Avatary Miasta to nowa jakość i nowe możliwości dla branży MICE.

Wkrótce otwarcie

Avatary Miasta planują przyjąć pierwszych gości od maja 2023 roku. Obecnie trwają ostatnie montaże, a zaraz potem testy sprzętu i treści. Wstęp do Kamienic będzie odpłatny, ale właściciele przygotowują szereg promocji i elastycznych ofert, które pozwolą dostosować program do możliwości i różnorodności odbiorców.

Avatary Miasta powstają dzięki wsparciu unijnemu – jako innowacyjny sieciowy produkt turystyki kulturowej w Polsce Wschodniej.

Więcej: www.avatarymiasta.pl

foto Centrum Nauki i Rozrywki Avatary Miasta w Lublinie

Zostaw komentarz