fbpx
ekoAPP

Bądź eko z aplikacją KOM-EKO

6 lipca 2020
1 131 Wyświetleń

Z pierwszym dniem czerwca mieszkańcy Lublina otrzymali darmowe, użyteczne i proste w obsłudze narzędzie usprawniające gospodarowanie odpadami. 

Jeżeli mieszkasz w dzielnicy Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice, Kalinowszczyzna, Tatary, Hajdów-Zadębie, Felin, Ponikwoda, Konstantynów, Sławinek, Szerokie lub Rury to pobierz aplikację a już nie zapomnisz wystawić odpadów.

Czym jest ekoAPP?

ekoAPP to stworzona przez KOM-EKO z myślą o mieszkańcach Lublina aplikacja na telefon wspomagająca czynności domowe związane z odpadami. Dzięki ekoAPP lublinianie otrzymają nie tylko niezbędną wiedzę dotyczącą segregacji odpadów, ale również praktyczną pomoc w planowaniu domowych obowiązków. Aplikacja przypomni o terminie wystawienia pojemników i worków z odpadami, podpowie, gdzie wyrzucić dany odpad oraz wskaże lokalizacje punktów selektywnego zbierania odpadów.

Jakie funkcje zawiera ekoAPP?

Aplikacja jest nieocenionym pomocnikiem w codziennych czynnościach domowych:

  • Zawiera prosty w obsłudze harmonogram wywozu wszystkich frakcji odpadów, co pozwala dla wybranej lokalizacji zaplanować gospodarowanie odpadami;
  • W sposób automatyczny powiadamia użytkownika o zbliżającym się terminie odbioru odpadów;
  • Wspomaga segregację odpadów, objaśniając, jaki odpad należy wrzucić do każdego rodzaju worka i pojemnika;
  • Zawiera wyszukiwarkę odpadów, która po zadaniu pytania podpowiada, do jakiej frakcji należy dana rzecz czy przedmiot;
  • Udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z funkcjonowaniem gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi;
  • Zawiera informacje o lokalizacji i zasadach funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK);
  • Umożliwia zgłoszenia zapotrzebowania na usługę, wysłania zapytania czy bezpośredniego kontaktu z KOM-EKO;
  • Jest źródłem praktycznej wiedzy o postępowaniu z odpadami w czasie pandemii Covid-19.

Z aplikacji ekoAPP może korzystać każdy mieszkaniec Lublina. Funkcje automatycznego powiadamiania i możliwość sprawdzenia harmonogramu wywozu dostępna jest w tej chwili dla mieszkańców sektorów Lublina obsługiwanych przez spółki KOM-EKO i EKOLAND.

Jak działa moduł powiadomień?

Aplikacja ekoAPP posiada mechanizm automatycznego powiadamiania użytkownika o zbliżającym się terminie odbioru poszczególnych rodzajów odpadów. Dla wprowadzonej przez użytkownika lokalizacji zgodnie z obowiązującym harmonogramem wywozów aplikacja wysyła przypomnienie o konieczności wystawienia worka czy pojemnika. Termin powiadomienia ustawiamy samodzielnie w dniu odbioru lub dzień przed odbiorem z możliwością wyboru dogodnej godziny. 

ekoAPP umożliwia pobranie danych kilku lokalizacji, tak by jej użytkownik mógł wspomóc w codziennych czynnościach związanych z odpadami swoich najbliższych.

Jak otrzymać ekoAPP?

Aby zainstalować aplikację, należy wejść na stronę ekoAPP pod adresem: www.ekoapp.com.pl lub pobrać ją z Google Play lub App Store. 

Aplikacja ekoAPP jest darmowa.

Przygotowując ekoAPP, kładliśmy nacisk na to, by była to aplikacja przyjazna użytkownikom. Założenie konta nie jest więc czynnością skomplikowaną. By ją dodatkowo ułatwić, na stronie internetowej znajduje się specjalnie przygotowana instrukcja obsługi. Krok po kroku wprowadza użytkownika w zasady rejestracji oraz możliwości aplikacji przy użyciu dużych, czytelnych ilustracji.

Zapraszamy do korzystania z aplikacji ekoAPP. Mamy nadzieję, iż okaże się ona przyjaznym narzędziem wspomagającym planowanie czynności domowych. 

Bądź eko z aplikacją KOM-EKO!

Czytaj też: Była. Jest? Będzie

Zostaw komentarz