fbpx

“Bitwa o literaturę. Między komedią a tragedią” – Filip Zawada gościem Michała Nogasia

10 maja 2021
566 Wyświetleń

Dzieciństwo, dorastanie, starość. Odkrywanie życia, jego przeżywanie i podsumowanie. W swojej prozie, zauważonej przez krytykę, docenianej przez czytelników, Filip Zawada sięga po tematy trudne, często związane z silnym tabu, pisząc o nich czasem z przymrużeniem oka, ale zawsze z ogromną wrażliwością i zrozumieniem – dla swoich bohaterów, ich problemów. Jest w tym nadzieja, nawet jeśli gorzka.
Michał Nogaś

Filip Zawada – Pisarz, muzyk, fotograf, i rysownik ziemniaków. Wydał książki: System jedynkowy (1997), Bóg Aldehyd (1998), Snajper (2004), Świetne sowy (2013) oraz Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się (2014). Za prozy Psy pociągowe (2011) i Pod słońce było (2014), był nominowany do nagród Gdynia oraz Silesius. Grał w zespołach AGD, Pustki i Indigo tree. Ostatnia książka pt. Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek zawędrowała do finału literackiej nagrody Nike. W 2021 ukazała się jego kolejna powieść Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna.

“Bitwa o literaturę. Między komedią a tragedią” odbędzie się 11.05.2021 (wtorek), o godz. 18.00 w formie online. Transmisja dostępna będzie na stronie teatrstary.eu (zakładka „NA ŻYWO”) oraz na profilu Facebook teatru. Spotkanie tłumaczone będzie na polski język migowy.

Źródło: Teatr Stary w Lublinie

Zostaw komentarz