fbpx

Bluesowe brzmienie w Puławach

4 sierpnia 2022
423 Wyświetleń

W dniach 16-21 sierpnia w Puławach odbywać się długo wyczekiwane przez wszystkich fanów bluesa wydarzenie muzyczne – Puławskie Lato Bluesowe. 16. edycja Letnich Warsztatów Bluesowych zgromadzi, jak co roku, pasjonatów gatunku, którzy przez pięć dni będą uczyć się gry i śpiewu pod okiem prawdziwych mistrzów w tej dziedzinie.

Uczestnicy warsztatów, chcący podnosić i doskonalić poziom swoich umiejętności, biorą udział w zajęciach odbywających się w sześciu klasach – jednej wokalnej i pięciu instrumentalnych. Zajęcia z utalentowanymi warsztatowiczami prowadzą doświadczeni muzycy: dr Marcin Wawrzynowicz (wokal), Jacek Jaguś (gitara elektryczna), Bartosz Łęczycki (harmonijka), Andrzej Stagraczyński – (gitara basowa), Bartosz Niebielecki (perkusja), Rafał Karasiewicz (instrumenty klawiszowe).

Puławskie spotkania z bluesem to jednak nie tylko wspólne granie, zdobywanie nowych doświadczeń i szkolenie warsztatu muzycznego. Wydarzeniu zawsze towarzyszą koncerty gwiazd i wieczorne jam sessions. W tym roku zaproszenie na puławskie święto bluesa przyjęli m. in.: Vanesa Harbek – utalentowana, pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka i i trębaczka. Jej ognista muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej budzi zachwyt słuchaczy i z pewnością przypadnie też do gustu wielbicielom gitary, którzy będą mieli okazji wysłuchać wykonań tej artystki podczas koncertu otwarcia 16. edycji Letnich Warsztatów Bluesowych, już 16 sierpnia.

Kolejnym muzykiem, który uświetni wieczory z bluesem będzie Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (najlepszy polski gitarzysta bluesowy wg plebiscytu Guitar Award 2014), kompozytor, autor podręczników i kursów dla gitarzystów. W programie koncertu „Gitarowe Inspiracje” pojawią się autorskie wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów B.B. Kinga, Robbena Forda, Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy, a także kompozycje z płyty “Sobą gram”. Zapraszamy 18 sierpnia.

Dzień później, 19 sierpnia, specjalnie dla puławskiej publiczności i uczestników XVI Letnich Warsztatów Bluesowych zagra najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa, którzy od 40 lat rozgrzewają serca miłośników tego gatunku. W programie koncertu będzie można usłyszeć najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Nie zbraknie takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa”, będący kulminacją każdego występu.

Jak zawsze zwieńczeniem Puławskiego Lata Bluesowego będzie Koncert Finałowy uczestników warsztatów, na który zapraszamy w sobotę, 20 sierpnia.

Bilety i karnety (80 zł) na wszystkie koncerty w ramach Puławskiego Lata Bluesowego dostępne są kasie POK, tel.: 81 458 67 21 i na Biletyna.pl

Program:

  • 16 sierpnia, godz. 20:00 – Vanesa Harbek z zespołem / 30 zł
  • 18 sierpnia, godz. 20:00 – Leszek Cichoński z zespołem / 30 zł
  • 19 sierpnia, godz. 20:00 – Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa / 40 zł
  • 20 sierpnia, godz. 20:00 – Koncert Finałowy / 20 zł

Na zdjęciu wstępnym: Nocna Zmiana Bluesa | Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”

Zostaw komentarz