fbpx

Bohaterowie akcji #WzywamyPosiłki w Lublinie uhonorowani

21 września 2020
780 Wyświetleń

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk spotkał się z wolontariuszami i przedstawicielami podmiotów zaangażowanych w realizację Akcji #WzywamyPosiłki w Lublinie, która podczas pandemii koronawirusa wsparła osoby będące na pierwszej linii, głównie pracowników służby zdrowia.

– Dziękujemy dziś wszystkim, którzy zaangażowali się w Lublinie w Akcję „Wzywamy Posiłki”. Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na ogromne zaangażowanie lubelskiej branży gastronomicznej, która bez wahania, pomimo tego, że sama znalazła się w trudnym położeniu, włączyła się do działania. Jak podkreślali beneficjenci Akcji – ta bezinteresowność, otwartość i chęć niesienia pomocy wielokrotnie dodawała im sił i otuchy. W naszym mieście było prawie 60 osób, które każdego dnia, nawet w święta, dostarczały posiłki i gdyby nie ich zaangażowanie, ta pełna dobra Akcja nie osiągnęłaby aż takich rozmiarów. Kolejny raz przekonaliśmy się jak wspaniali ludzie mieszkają w naszym mieście, którzy bez wahania podejmą się nawet najtrudniejszych zadań dla Lublina i jego mieszkańców. Cieszę się, że dziś mogę z całego serca podziękować za ten trud – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Akcja #WzywamyPosiłki odbywała się w całej Polsce. W Lublinie trwała od 19 marca do 15 maja 2020 r. Jej celem było dostarczanie posiłków pracownikom służb medycznych, stojących na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. W Lublinie i regionie zaangażowała się rekordowa ilość małych restauracji i firm (w tym dużych korporacji). 88 restauracji, przedsiębiorstw i firm kateringowych, a także sportowcy i artyści (MKS Lublin, Motor Lublin, Kabaret Smile) regularnie udzielali wsparcia przez blisko dwa miesiące. W tym czasie do placówek medycznych dostarczono blisko 25 tys. posiłków,a także niezliczone ilości wody, napojów, słodyczy, kawy i środków ochrony osobistej. W Akcję zaangażowała się rekordowa liczba osób, tj. prawie 60 wolontariuszy. Posiłki dostarczane były do stacji pogotowia, szpitali, szpitalnych oddziałów ratunkowych, a także laboratoriów badających próbki (SANEPID i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie).

Inicjatorem ogólnopolskiej Akcji #WzywamyPosiłki jest Maciej Woć, a koordynatorem na Lublin – Justyna Domaszewicz.

Źródło: Lublin.eu

Zostaw komentarz