fbpx

Carnaval Sztukmistrzów | Urban Highline Festival

15 września 2020
656 Wyświetleń

W dniach 17-20 września odbędzie się Carnaval Sztukmistrzów. Nie zabraknie na nim Urban Highline Festival, czyli artystów spacerujących po taśmach. Będziemy mogli ich podziwiać w okolicach Starego Miasta i Śródmieścia.

Urban Highline Festival

Urban Highline Festival jest największą i jedyną imprezą tego typu w przestrzeni miejskiej. Przyciąga ogromną rzeszę highlinerów i turystów. Dzięki nim, od 11 lat Lublin staje się absolutną stolicą tej aktywności, a magia podniebnych spacerów inspirowanych postacią Sztukmistrza z Lublina rozsławia nasze miasto na cały świat. Reżimy sanitarne oraz cięcia budżetowe wymusiły w tym roku kilka zmian organizacyjnych. Liczba taśm została pomniejszona do 9, natomiast ilość lokalizacji wynosi 4. Będą to: Trybunał Koronny, Plac Teatralny wraz z taśmami pomiędzy Lubelskim Centrum Konferencyjnym i Centrum Spotkania Kultur, a także taśma pomiędzy Ratuszem a Bramą Krakowską. W tych lokalizacjach będziemy mogli oglądać highlinerów od czwartku do soboty od godz. 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 17.00. Nową atrakcją będzie tzw. taśma otwarta, rozciągnięta między budynkami a dźwigiem (artyści idą w otwartą przestrzeń) na terenie browaru Perła (ul. Bernardyńska 15) w godz. 18.00-22.00. Tam, będzie można podziwiać przejścia highlinerów o każdej pełnej godzinie.

Miasto Lublin i jego mieszkańcy niejednokrotnie dawali Highlinerom pozytywną energię, dlatego chcemy odpłacić tym samym produkując festiwal i tworząc możliwość poprawienia sytuacji ekonomicznej miasta poprzez napływ uczestników festiwalu oraz turystów. Głowy do góry 😉” Wojciech Sieńko – Koordynator Urban Highline Festival

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz