fbpx

Cavaliada Lublin- Co nas czeka?

23 stycznia 2020
1 214 Wyświetleń

Niezapomniane atrakcje, masa sportowych wrażeń czekają na kibiców CAVALIADA Lublin. Po raz ósmy na terenie Targów Lublin w dniach 30.01-02.02.2020 miłośnicy jazdy konnej będą mogli podziwiać najlepszych zawodników czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW. Nie zabraknie rozrywkowych konkursów specjalnych, takich jak: Venus vs. Mars (kobiety kontra mężczyźni), Potęga Skoku czy Speed & Music. CAVALIADA w Lublinie to także drugi etap Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Nie zabraknie również uwielbianych przez kibiców rozgrywek dzieci na kucach – CAVALIADA Future oraz konkursu sztafet.

Podczas Wielkiego Święta Jeździectwa, będzie można podziwiać znakomitych zawodników Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, w jego najbardziej widowiskowej próbie crossu. Nie zabraknie liderki rankingu LOTTO Eventing Tour i Halowego Pucharu Polski – Darii Kobiernik, drugiego Jana Kamińskiego i trzeciej Małgorzaty Koryckiej. Halowy Puchar Polski WKKW odbędzie się w piątek o godzinie 18:45.

Fani skoków przez przeszkody nie mogą ominąć dużej rundy, która rozpocznie się w czwartek popołudniu konkursem 140 cm. W kolejnych dniach aż dwa konkursy tej rangi, ale z przeszkodami wysokimi na 145 cm będą zaliczane do światowego rankingu i CAVALIADA Tour – piątkowa duża runda i niedzielne Grand Prix. Średnia runda to dwa konkursy kwalifikacyjne 130 cm, oraz dwa finały 135 cm klasyczny dwufazowy i prestiżowy Speed & Music (sobota wieczór). Mała runda to szansa dla mniej doświadczonych par – konkursy 120 cm z finałem 125 cm.

Nie zabraknie ulubionych konkursów publiczności, takich jak Venus vs Mars w czwartek o 21:00 i Potęga Skoku w piątek o 20:45. Sobota to dzień konkursu Speed & Music (początek o 20:30). Wrażeń nie może zabraknąć również podczas pokazu elegancji i harmonii – CAVALIADA Dreessage Tour. Oprócz widowiska sportowego, organizatorzy przygotowali emocjonujące pokazy, które odbędą się w sobotę o godzinie 17:30.

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest bezpłatny program dla grup szkolnych i przedszkolnych. W piątek, 31 stycznia dzieci będą mogły podziwiać najlepszych polskich zawodników i zagraniczne gwiazdy „w akcji” na parkurze.

Od czwartku do niedzieli odbywać się będą również na Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Podczas całej imprezy Cavaliada Lublin obowiązuje bezpłatny parking na terenie Areny Lublin.

CAVALIADA Lublin 30.01-02.02.2020 r.
Targi Lublin, ul. Dworcowa 11
Bilety dostępne na stronie www.tobilet.pl a także w salonach EMPIK

foto Dava Palej

Zostaw komentarz