fbpx

Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej

19 sierpnia 2022
588 Wyświetleń

10 września 2022 r. (sobota) odbędzie się Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej. To kolejny projekt Fundacji Grupy Aliplast, która tym razem do udziału zaprasza lubelskie firmy i ich piłkarskie reprezentacje. Celem Turnieju jest zebranie funduszy na stypendia sportowe dla dzieci z Ukrainy.

Fundacja Grupy Aliplast działa od marca br., ale już ma na koncie sporo zrealizowanych projektów: współpraca z Centrum Administracyjnym „Pogodny Dom”, z Domem Studenckim „Helios” – gdzie przebywają kobiety z dziećmi z Ukrainy, razem z LFS organizacja maratonu “Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy”, projekt „Żegluj z Aliplast”, współpraca w zakresie pomocy Uchodźcom z Ukrainy z Centrum Wolontariatu w Lublinie. Fundacja swoje działania skupia na najbardziej potrzebujących, a w obliczu obecnej sytuacji spowodowanej rosyjskim atakiem – na Uchodźcach przebywających w Lublinie oraz tych, którzy zostali, by bronić swojego kraju.

– Jako Fundacja jednej z większych firm na Lubelszczyźnie, chcielibyśmy stworzyć biznesową platformę wspólnych działań pomocowych dla Ukrainy. Wojna nadal trwa, pierwsze akcje już za nami, ale pomoc i wsparcie potrzebne jest nadal, i to w szerszym aspekcie. W Lublinie mamy dużą grupę Uchodźców, wśród których dominują matki z dziećmi w różnym wieku. Powinniśmy teraz skupić uwagę na stworzeniu pewnej „normalności” mimo sytuacji, w jakiej się znaleźli. Chcielibyśmy dać możliwość ukraińskim dzieciom, być może już kontynuacji, lub dopiero rozpoczęcia przygody ze sportem. Powiedzenie „sport to zdrowie” w tym przypadku to może nabrać również charakteru terapii. Całość opłat wpisowych Turnieju organizowanego przez naszą Fundację zostanie w całości przekazane na stypendia sportowe

– mówi Ewa Ciołek z Fundacji Grupy Aliplast.

Wydarzenie objęte zostało patronatem Polskiego Radia Lublin i TVP3 Lublin.

Podczas okresu wakacyjnego, Fundacja Grupy Aliplast realizuje projekt „Wakacje z Fundacją” (wycieczki po Lublinie, Roztocze, Góry Świętokrzyskie). W wyjazdach organizowanych przez Fundację wzięło już udział prawie 200 dzieci (grupa dzieci ukraińskich przebywających w Lublinie oraz z Domu Dziecka Pogodny Dom).

Więcej: www.aliplast.pl/pl/fundacja-grupy-aliplast/aktywnosc/porada-charytatywny-turniej-w-pilce-noznej-fundacji-grupy-aliplast

Zostaw komentarz