fbpx

Dzika przyroda uchwycona w obrazie i dźwięku

22 sierpnia 2022
616 Wyświetleń

Na miłośników fotografii i nowych mediów czeka Konkursie Pokazów Multimedialnych „Wizje Natury 2022” oraz Konkurs fotografii przyrodniczej ” Dzikie, piękne, polskie”. Konkursy organizowane są przez Związek Polskich Fotografów Przyrody w celu popularyzacji fotografii przyrodniczej, krzewienia wiedzy o przyrodzie i promowania właściwej wobec niej postawy.

Przedmiotem pierwszego konkursu są pokazy przedstawiające dziką przyrodę. Dopuszcza się pokazy o tematyce ekologicznej w odniesieniu do dzikiej przyrody. Użycie innych motywów niż dzika przyroda, musi mieć uzasadnienie merytoryczne lub artystyczne. Poprzez pokazy zdjęć należy rozumieć pokazy, w których dźwięk i obraz stanowią nierozerwalną całość. Konkurs ma charakter otwarty. W konkursie może wziąć udział każda osoba pełnoletnia. Termin nadsyłania prac upływa w dniu 11 października 2022.

Więcej o konkursie „Wizje Natury 2022”: www.facebook.com/ZPFPpl/posts/pfbid0kNesH9H1bsKcmc2DPFUYaZH6Huc3c6tdnC8ypyBLdzmL6wT9XtLyVwYacro8i5qGl

Drugi z konkursów, czyli ” Dzikie, piękne, polskie”, jest organizowany w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2022”. Polska dzika przyroda jest wyjątkowo piękna i różnorodna. Poprzez ten konkurs organizatorzy pragną zachęcić uczestników do jej uważnego obserwowania i fotografowania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt etyczny fotografii przyrodniczej. Konkurs, podobnie jak pierwszy, jest skierowany do wszystkich fotografujących, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, niezrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Termin nadsyłania prac upływa w dniu 30 września 2022.

Więcej o konkursie ” Dzikie, piękne, polskie”: www.facebook.com/ZPFPpl/

Źródło: Związek Polskich Fotografów Przyrody

Zostaw komentarz