fbpx

Czyj nasiew tego plon – Dożynki w Radawcu 2014

27 sierpnia 2014
Komentarze wyłączone
948 Wyświetleń

dozynkiŚwięto plonów, kiedyś kojarzone głównie z tradycja wiejską, kilka lat temu stało się sposobem na połączenie tradycji święta dożynkowego i popularnej imprezy plenerowej. I tak ostatniego dnia sierpnia będziemy świętować Dożynki Powiatowe na terenie lotniska sportowego w Radawcu. Wydarzenie rozpocznie barwny korowód wieńców dożynkowych, które były przygotowywane już od jesieni ubiegłego roku, uroczyste powitanie oraz msza święta. Impreza ma na celu pokazanie tego, co w Regionie Lubelskim najlepsze w kulturze i tradycji związanej z rolnictwem.

Podczas dożynek będzie można wziąć udział w konkursie publiczności na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” oraz koncertach, spektaklach i pokazach sportowych. Każdy kto przyjedzie do Radawca będzie mógł przekonać się, że tradycyjne produkty regionalne są potęgą rolnictwa na Lubelszczyźnie – a to wszystko dzięki wiosce LGD „Kraina Wokół Lublina”, w której firmy i przedsiębiorstwa z terenu powiatu i województwa będą prezentować produkty regionalne. Odbędą się również warsztaty kulinarne dla najmłodszych oraz konkurs dla dorosłych dotyczący wiedzy i zdolności kulinarnych.

Gwiazdą wieczoru będzie ZAKOPOWER, który łączy tradycyjne góralskie melodie z klubową muzyką. Na scenie zobaczymy także Cliver ( gwiazdę disco polo) i Chonabibe – lubelski zespół hip-hopowy.

Dożynki mają charakter otwarty i wstęp jest wolny. Magazyn Lajf ma przyjemność patronować wydarzeniu. Szczegółowy program znajduje się na stronie : http://www.powiat.lublin.pl/kultura/dozynki-radawiec-2014/

Kinga Drozd

Aleksandra Kubińska 

Komenatrze zostały zablokowane