fbpx
dawid_gieroba_wicemistrz_polski_mlodzikow_rocznik_2006

Dawid Gieroba Wicemistrzem Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym!

28 lipca 2020
1 001 Wyświetleń

Po raz drugi w okresie pandemii poznańska MALTA gościła najlepszych kajakarzy z całego kraju. Tym razem w dniach 24-26.07 odbywały się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz 19. Mistrzostwa Polski Młodzików. Do rywalizacji o Mistrzowskie tytuły stanęli zawodnicy z sześćdziesięciu klubów. Z uwagi na pandemię regaty odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W kategorii młodzieżowej klub LTK FALA reprezentowała Dorota Moskowicz, która startowała w konkurencji K-1 na dystansie 200 oraz 500 m. Dorota nie może zaliczyć startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do udanych. W obu występach dotarła tylko do półfinałów.

W kategorii młodzików lubelski klub reprezentowany był przez Kaję Tamulewicz, Michała Zielińskiego, Maksymiliana Magocha, Kacpra Szulca, Dawida Gierobę. Wszyscy startowali w konkurencji K-1 na dystansie 2000 m. Do finałów z wyżej wymienionych awans uzyskali: Dawid Gieroba, Michał Zieliński oraz Kaja Tamulewicz. Kaja w swoim finale była dziewiętnasta, Michał czternasty. Dawid po bardzo dobrze rozegranym pod względem taktycznym wyścigu wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

Uzyskany wynik został doceniony przez Polski Związek Kajakowy. Dawid otrzymał powołanie na centralne zgrupowanie młodzików, które odbywać będzie się w dniach 4-18.08 w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu.

Źródło: Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA

Czytaj też: Miasto dofinansowało świetlice socjoterapeutyczne

Zostaw komentarz