fbpx

Miasto dofinansowało świetlice socjoterapeutyczne

28 lipca 2020
508 Wyświetleń

Miasto Lublin w 2020 roku dofinansowało prowadzenie dwóch świetlic socjoterapeutycznych, w których opiekę i specjalistyczną pomoc otrzyma łącznie 28 dzieci. W świetlicy prowadzonej w budynku Szkoły Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego zajęcia po przerwie związanej z epidemią odbywają się już od 15 lipca, w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 40 przy ul. Róży Wiatrów ruszą po 15 sierpnia. Dzieci mogą korzystać ze świetlic od poniedziałku do piątku przez 4 godziny dziennie.

W świetlicach socjoterapeutycznych dzieci otrzymują opiekę, wsparcie pedagogiczne, psychologiczne i logopedyczne, pomoc w nauce i odrabianiu lekcji, mają też zorganizowany czas wolny. Świetlice organizują także różnorodne zajęcia tematyczne, plastyczne, sportowe, teatralno-muzyczne, spotkania i wycieczki integracyjne oraz prowadzą grupowe zajęcia socjoterapeutyczne, w tym również w zakresie profilaktyki uzależnień. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Świetlice prowadzą dwie lubelskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Promocji Kultury na Rzecz Środowisk Lokalnych i Osób Niepełnosprawnych „DZIESIĄTA” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „con amore”.

Prowadzenie tych placówek dofinansowane zostało ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Lublin na 2020 r.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj też: Europejski Piknik Rowerowy

Zostaw komentarz