fbpx
Europejski Piknik Rowerowy

Europejski Piknik Rowerowy

27 lipca 2020
635 Wyświetleń

Wycieczka rowerowa, trenażer lotów samolotowych czy pokazy kowalstwa historycznego, to tylko niektóre z atrakcji Europejskiego Pikniku Rowerowego, który odbędzie się 1 sierpnia w Nasutowie pod Lublinem.

Uczestnicy Pikniku wyruszą spod lubelskiej Galerii Olimp (zbiórka na parkingu obok restauracji Mc Donald’s) o godz. 10.00. Następnie, pod opieką rowerzystów ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”, przejadą do Nasutowa. Istnieje również możliwość dołączenia do wycieczki rowerowej  w miejscowości Dys (zbiórka o godzinie 10.15, na parkingu przy ul. Biskupa Władysława Gorala, nieopodal skrzyżowania z drogą do Elizówki i Ciecierzyna). Wybrana trasa przejazdu o dystansie około 15 kilometrów jest dostosowana do możliwości zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W Nasutowie organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Cywilna wersja trenażera lotniczego używanego w wojsku, lotnictwie i astronautyce, pozwoli doświadczyć wrażeń, jakie towarzyszą podczas lotu. W programie przewidziano także żyroskop, pokazy kowalstwa historycznego, prezentację pojazdów straży pożarnej i wojska. Nie zabraknie również animacji dla dzieci. Uczestnicy będą mogli także skosztować nasutowskich specjałów. Ponadto, na miejscu dostępne będą stoiska informacyjno-promocyjne m.in. Europe Direct Lublin, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Organizatorzy zapraszają nie tylko rowerzystów. Do Nasutowa można przyjechać również samochodem i skorzystać z zaplanowanych na miejscu atrakcji. Początek Pikniku przewidziano na godzinę 11.00.

Ze względów bezpieczeństwa związanych z epidemią COVID-19, liczba uczestników jest ograniczona, stąd konieczna jest wcześniejsza rejestracja on-line, dostępna pod linkiem.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można uzyskać na stronie internetowej europe-direct.lublin.pl lub pod numerem telefonu: 509 666 777.

Organizatorami Europejskiego Pikniku Rowerowego są: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”.

W latach ubiegłych Europejski Piknik Rowerowy był elementem Dnia Europy, w którego organizację aktywnie włączał się Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin. Poza Piknikiem, w lubelskim Ratuszu, odbywała się symulacja obrad Parlamentu Europejskiego skierowana do lubelskich licealistów oraz stoisko informacyjno-promocyjne na lubelskim Deptaku. W tym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, organizatorzy ograniczyli wydarzenie do formy Pikniku.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj też: Informacje drogowe Lublin: Długosza, Poniatowskiego i Głowackiego

Zostaw komentarz