fbpx

Dobry wynik KUL

15 lipca 2019
1 274 Wyświetleń

Ponad 4,6 tysiąca osób wyraziło chęć studiowania na studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich na KUL w pierwszym etapie rekrutacji. To powtórzenie bardzo dobrego wyniku z ubiegłego roku, kiedy liczba kandydatów wzrosła o 12% w stosunku do roku poprzedniego, który także zakończyliśmy ponad 5% wzrostem liczby rejestracji.

Uniwersytet przygotował dla maturzystów ponad 2,5 tys. miejsc na 40 kierunkach studiów humanistycznych, społecznych, prawniczych, teologicznych, filozoficznych, przyrodniczych i ścisłych oraz 7 kierunkach prowadzonych w języku angielskim. Ponadto kandydaci mogli wybrać studia międzyobszarowe w Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych.

Po raz kolejny statystyki potwierdzają bardzo dobrą opinię o studiach psychologicznych na KUL – ten kierunek chciałoby studiować w sumie ponad 700 kandydatów – specjalność wspieranie jakości życia 477 osób, a specjalność biznesu i przedsiębiorczości 225 osoby. Kolejne pozycje w zestawieniu popularności kierunków studiów zajęły: prawo (447 osób), filologia angielska (262 osoby), informatyka (165 osoby), zarządzanie (152 osoby), ekonomia i administracja (po 140 osób).

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce najlepiej wypadła psychologia – spec. wspieranie jakości życia – prawie 5 osób/miejsce, sinologia – 3,5, lingwistyka stosowana – 3,2 ,filologia angielska – 2,6, psychologia spec. biznesu i przedsiębiorczości oraz hispanistyka – po 2,2.

Czołówka najchętniej wybieranych studiów od lat nie zmienia się, potwierdzając ich renomę. Bardzo cieszy nas również dobry wynik rekrutacyjny nowych kierunków – lingwistyki stosowanej (spec. język rosyjski z językiem angielskim) oraz hispanistyki. Oznacza to, że nasza oferta odpowiada zainteresowaniom kandydatów.

Wyniki rekrutacji zostały ogłoszone 11 lipca. Osoby przyjęte na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie do 15 lipca powinny potwierdzić podjęcie studiów w elektronicznym systemie rekrutacyjnym oraz złożyć komplet wymaganych dokumentów w odpowiednich dziekanatach.

16 lipca zostanie ogłoszona drugi etap rekrutacji. Nadal trwa rekrutacja kandydatów zagranicznych oraz nabór na studia II stopnia i studia podyplomowe, a 15 lipca rozpocznie się rejestracja kandydatów do szkoły doktorskiej KUL.

Szczegółową ofertę oraz zasady rekrutacji na poszczególne kierunki znaleźć można w  serwisie dla kandydatów na stronie: kandydat.kul.pl Wszelkimi informacjami i pomocą służą pracownicy Sekcji Obsługi Kandydatów i Studentów, na parterze Kolegium Norwidianum, w sali nr 4. Tym osobom, które jeszcze nie zdecydowały się na wybór konkretnego kierunku studiów lub nie są pewne swoich predyspozycji zawodowych Biuro Karier KUL proponuje bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym, który pomoże w ustaleniu mocnych stron kandydata i wskaże odpowiednie kierunki kształcenia.

Zostaw komentarz