fbpx

Dołącz do zespołu wolontariuszy 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”

20 czerwca 2023
468 Wyświetleń

Nowe przyjaźnie, doświadczenia i filmowo-telewizyjna przygoda! Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza do współpracy wolontariuszy, chętnych do pomocy przy obsłudze 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią.

W trakcie trzech dni festiwalu (17-19.08.2023), wolontariusze będą mieli okazję współtworzyć jedno z ważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce. Ich pomoc w przygotowaniu i realizacji wydarzeń festiwalowych zagwarantuje to, że uczestnicy i goście mogli łatwo uzyskać niezbędne informacje oraz cieszyć się udziałem w dobrze zorganizowanym wydarzeniu. Sami wolontariusze zaś spędzą ciekawie czas, rozwijając umiejętności komunikacyjne i organizacyjne oraz poszerzając wiedzę historyczną i filmową. Będą również mogli spotkać wybitnych twórców filmowych, przyjrzeć się pracy ekipy telewizyjnej, wziąć udział w pokazach i spotkaniach filmowych oraz wydarzeniach towarzyszących.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 31 lipca br. Chętnych proszeni są o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres: wolontariat@stylowy.net.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej: http://www.zamoscfilmfestival.pl

Organizatorami 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” jest jedynym w Polsce wydarzeniem prezentującym najnowsze filmy dokumentalne o tematyce historycznej. Powstał dla podkreślenia wagi i znaczenia kinematografii historycznej. Jego najistotniejsza część to konkurs filmowy. Rywalizują w nim twórcy, których dokonania, już dziś, wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego. To coroczne podsumowanie dorobku w dziedzinie filmu dokumentalnego, które wspiera rozwój kinematografii historycznej poprzez prezentację i popularyzację tego gatunku filmowego oraz dyskusję, umożliwiającą wymianę twórczych doświadczeń. Dopełnieniem programu są spotkania z twórcami, retrospektywy, pozakonkursowe pokazy filmowe, wystawy muzealne i fotograficzne, koncerty, kiermasz książek, pokazy historyczne oraz gala festiwalowa na Rynku Wielkim w Zamościu.

Zostaw komentarz